Lapsed 750 teemat   877 postitust foorumis

Lisa vastus

Lapse areng ja onaneerimine kui stressi langetamine

Autor: Jelena 30.09.16 11:51

Tere,
Mina olen kahe lapse ema (üks on 2. aastane ning teine 5.aastane). Minu vennal on lahus elav tütar- Anastassia (praegu sai 6.aastaseks), keda ta aeg ajalt toob meile külla ning mul tekivad küsimused tema tütre käitumise kohta.
Siis kui laps Anastassia oli 4.kuune läksid vanemad lahku ning laps elas ema ja vanaemaga. Viimasel aastal, siis kui Anastassia oli 5.aastane ema abielus ning sünnitas teist tütrat. Lapse ema ei toeta lapse ja bioloogilise isa suhtlemist kui aed ajalt õnnestub ta veenduda et lapsele ka isa armastust vaja. Siis, kui pooled jõuavad kokkuleppele ning ema last annab nädalavahetuseks siis elab laps ja tema isa (minu vend) meie korteris minu, minu abikaasa ja meie lapsega koos (sest muidu isa elab välismaal). Laps lasteaeda ei käi, varem istus kodus koos vanaemaga kes otusas kodus massaziteenust lapse kõrval, nüüd aga on ema lapsehoolduspuhkusel kodus ka. Nemad elavad väikses korteris viiekesi: Anastassia, ema ja väike imik, kaisuisa ja vanaema.
Mul isiklikult (kahe lapse emana)ei saa mõnikord aru miks Anastassia nii või naa käitub, vist on tal on kodus lahendamata mured, vähe armastust või stress. Näiteks:
1) Laps väga tihti käib kapuutsiga, isegi kodus võib käia, kuigi vihma, tuult, päikest ega midagi ei ole.
2) Laps ei taha enda pikad juuksed mitte mingi patsi panna, mitte kunagi, juuksed on nüüd juba pepuni pikkad.
3) Laps isegi varem, kui andis veel mingi patsi teha, nõudis et kael tagapoolt oli ALATI juustega kaetud, muidu ei olnud nõus mitte mingi soenguga
4) Kuigi minu vanem tütar ja Anastassia on head sõbrad ja mängivad hästi koos, Anastassia valetab otse silmadesse, et näiteks mänguasju katki tegi mitte tema, vaid mu tütar, või et ta ei ole mänguasju laiali visanud ning koristada peaks minu tütar. Meie pole kunagi ta peale pahased olnud ega pole kunagi ta karistanud. Milleks ta valetab kui selles ei ole vajadust.
5) Ta paneb ennast riidese väga aeglaselt ja põhjalikult. Peale basseini ma 20 minutit ootan et ta ennast kuivatab, jalgade sõrmede vahel väga põhjalikult ja hoolikalt, iga klapp kehas, väga väga põhjalikult.
6) Ta ei lase riided vahetada. Tal on üks kleit, üks jope, ühed aluspüksid ja ühed sukapüksid, mis ta on nõus selga panna ning vahetada neid ei anna (nii meile, kui ka meie teada kodus on sama lugu)
7) Siis kui ta jalatsid jalga paneb siis keegi peab ALATI sokki kande poolt pingutada. Ilma selleta ta jalatsid kunagi jalga ei pane
8) Mängudes ta tihti karjub (ta on rõõmus, kuid väga sundimatu siis kui tall hea tuju tuleb)
9) Minu lapsega mängides ta väga tihti kasutab füüsilist hõivet/omaks võtmist, jõuga paneb minu tütrat põranda peale ning võib ta peal istuda või mängida et minu tütar on kasvõi hobune ning tema istub ta peal. Mul tundub et see ei ole päris juba 5.aastase tüdruku puhul tavaline omapära.
10) Nüüd saime teada et Anastassia onaneerib kodus, kuigi meil seda kunagi polnud, ta ei ole sellest rääkinud ega ennast puudutanud.

Neid pisiasju on palju, aga üldpildina mina olen mures, et lapsel kodus ei ole päris kõik hästi, ehk see onaneerimine on vist ka stressi langetamisega seotud. Kuidas teie seda võiksite ära seletada? Millele tähelepanu pöörata?

Lugupidamisega,

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Taavi   01.10.16 01:16

Tere

1/ Ta tunneb end kapuutsi all kaitstumalt, see on nagu kuut koerale, kus keegi teda segada ei tohiks. Kapuutsi kasutamist ei tohi keelata.

2/ Patsi pandud juuksed rõhuvad raskemalt peanahale, kui õhuliselt ja loomulikult olevad juuksed, samuti võib pats olla häiriv. Valikute küsimus, mõni värvib pead, mõni mitte.

3/ Nii on soojem ja mugavam, ilmselt harjumine.

4/ Valetamiseks on vajadus. Seisneb karistuse kartmises, teadmatuses järgenavaga - mis võib juhtuda, ei taheta võtta vastutust - kergem on teise kaela ajada... Valetamine loomulik, eriti laste puhul, see on pigem hädavale enese kaitsmiseks.

5/ See on stiilne ja naiselik, peen, ta valmistub tulevaks eluks, et mehed saaksid tema järel kaua oodata. Kuivatama peabki põhjalikult, see vähendab haigestumist ja ebamugavustunnet, mis põhjustatud kokkupuutest veega.

6/ Tal on tekkinud enda lemmik kostüüm, naiselikkuse tunnus, võimalik keha häbenemine.

7/ Talle tuleb õpetada, kuidas sokid korralikult jalga panna, kortsus kannakoht talla all on jalanõus äärmiselt ebameeldiv. Väikesed lapsed ei viitsi korralikult sokke jalga panna ja mida rohkem vanemad aitavad, seda vähem jalga panevad, nn õpitud abitus, ootab teenindust. Ära lase endale pähe istuda.

8/ Läheb mänguga liialt kaasa, kutsu korrale, tee märkusi. Ainult nii ta õpib tajuma oma hääle tegeliku valjuse tugevust teistele. See on loomulik!

9/ Siin on mitu võimalust, * võtta seda kui laste müramist ja mitte sekkuda või * keelata ja selgitada, miks antud olukord on ebasobilik.

10/ Kas eksin või on tegu masturbeerimise algega, tegu on siiski tüdrukuga? Sellises eas on see täiesti normaalne, et avastatakse oma keha, seksuaalsust. Tegu ei saa kohe kindlasti olla onaneerimisega (meeste puhul), samuti mitte masturbeerimisega (naised teevad seda vahekorra asemel). See on lihtsalt enda tundmuste avastamine, nauding, kuid ei ole võrdväärne masturbatsiooniga! Usun, et ta tunneb sellest isegi piinlikust, häbeneb seda, see on tavapärane instinkt. Kas läheksite naabrimehele rääkima enda vahekorrast või tema ette end puudutama? Ise enda rahuldamine on tõepoolest stressi alandav, kuid seda täiskasvanueas, lapsel pole veel stressigi, mida langetada!

Tegele vähem teiste muredega, see ei ole sinu asi. Muideks kõik see ootab sind lapsevanemana veel ees, kõikide sinu esitatud küsimuste vastuseid peaks hea lapsevanem teadma. Kuigi ma ei ole lapsevanem ja minu vastused võivad olla poolikud, peaks see siiski olema olukorda selgitav.
Muideks lapsele ei pea võimaldama bioloogilist isa, kui isa (või laps) selleks soovi ei avalda, talle piisab kasuisast, kes võtab teda kui oma tegeliku last. Lapsel on raske mõista, miks tal mitu isa on jne täiskasvanutevahelisi sihteid. Tore, kui keegi tunneb huvi, kuid need on nende endi siseasjad, mis ei peaks sinusse puutuma.

Edukat laste kasvatamist!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada