Lapsed 739 teemat   866 postitust foorumis

Lisa vastus

Mul on suur probleem ja kuskilt ei oska leida ...

Autor: Terje-Mall 20.07.01 15:26

Mul on suur probleem ja kuskilt ei oska leida abi, andke palun nõu, kes oskab.
Mul on kaks last. Vanem poeg läks 1,5 aastaselt lasteaeda, esimesel päeval lehvitas ukselt ja edaspidi oli natuke raskusi koju toomisega, sest taheti veel mängida.
Teise poja tahtsin ka 1,5 sõime viia, kuid päevad algasid suure hüsteeria ja kisaga. Kestvus neli päeva ja lapsel kahepoolne keskkõrva põletik. Kui rast ütles, et kõik on taas korras ja võib taas lasteaeda viia, siis tulime uue kõrvapõletikuga 5 päeva pärast tagasi. Minu enda rumaluse tõttu kordasin seda paar korda ja kolmas kord lõpes kõrva operatsiooniga.
Istusin lapsega veel aastaaega kodus. Nüüd kevadel otsustasin varsti kolmeseks saava lapse taas lasteaeda viia.
Igahommikune hüsteeria vahelduva tugevusega on nüüdseks kestnud juba viis kuud. Kõik lapsevanemad ja kasvatajad väidavad, et läheb üle, kuid mina enam ei suuda vaadata lapse hommikusi pisaraist purskuvaid silmi kui ta kasvataja tugevas haardes käed minupoole sirutab ja karjub emmet appi. Koju jääda pole võimalik, sest rahaline olukord ei luba. Käime küll abikaasaga mõlemad tööl, kui sellest piisab ots otsaga kokkutulekuks. Vanaemasid-tädisid pole.
Kõige huvitavam on see, et kui laps maha rahuneb, on tal lasteaias hea, ta sööb, magab ja mängib.
Püüdsin selgitada, et oleme issiga tööl ja teenime raha, et mänguasju ja maiustusi osta. Nüüd küsib ta iga kord kui lasteaeda tulen, et kas raha on nüüd palju ja võime koju jääda.
Lasteaiast kojuminekul lehvitatakse kasvatajale ja sõpradele ja lubatakse homme tagasi tulla.
Hommikul algab taas hüsteeria. Tihti tuleb laps vägisi riidesse panna.
Ma enam füüsiliselt ei jõua ka pidevalt toeks isa on juba väsinud.
Andke palun nõu, mida teha.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada