Lapsed 750 teemat   877 postitust foorumis

Lisa vastus

2,5 aastase magama jäämine

Autor: Marko 03.01.17 10:34

Tere.
Mure on 2,6 aastase lapse magama jäämisega. Nimelt on õhtused tegevused enne magama minemist kinnistunud juba mitu kuud (st. õhtune söömine, hammaste pesu, tuduriiete selga panemine ja raamatu vaatamine/lugemine). Pigem isegi selliselt, et laps ise tahab, vahel lausa jookseb oma tuppa, et voodisse saaks. Sinnani, kus tuli põleb ja raamatut vaatab on kõik korras, kuniks tule ära kustutan ja ütlen, et nüüd on tudu aeg, hakkab "trall" pihta: "ei taha magada", "mul pole und" jne.
Olen püüdnud silitada, kussutada, laulda, lugeda, rahulikult silitanud ja rääkinud, et nüüd on tudu aeg ja unemati kohe tuleb jne - kuid ei midagi. Magama jääb siis, kui ta sisuliselt on kukub voodisse. Kogu silitamise, kussutamise, laulmise ajal on ta pidevalt selline, et kohe-kohe jään magama (silmad juba vajuvad kinni), aga siiski miski ajab ikka üles ja nii korduvalt-korduvalt õhtu jooksul. Tundub, et ta on ise selle üle ka väga õnnetu (mureliku näoga ja kurb).
Voodisse läheme iga päev kell 21, +/- 10 minutit. Magama jääb reaalselt ca kella 22:30-23:00. See tähendab minu jaoks kuni kahe tunnist pingutust, et kogu selle protsessi ajal olla rahulik, mõistev ja toetav, kuigi on tegelikult ammu siiber sellest nunnutamisest.
Tema vanem vend (4,6a) jääb ilusti peale raamatu lugemist ja tule kustutamist magama. Peres on nüüdseks ka 2 nädalane tita, kellega läbisaamine on väga ok, samuti ka vanema vennaga. Hoolitsevad ja paitavad koos vanema vennaga väikest õde 
Mure/probleem magama jäämisega on olnud ka varasemalt, kuid viimased ca 2,5 kuud on olnud eriti raske.
Tegelikult on ta väga väsinud (loe: pikk päev lasteaias ja vahel käime õhtul ujumas, ka ca 1,5h). Tingituna õhtusest hilisest magama jäämisest on mõjutusi ka järgmisel päeval: paha tuju ("issi on paha") jne (õnneks mitte tihti). Muidu on päeval väga tubli ja armas poiss, mängib ilusti, kuulab sõna, sööb jne. Lasteaias päeval magab ilusti (jääb ise magama), samuti ka vanaema juures (lihtsalt vaatab oma raamatut ja jääb ise magama).
Mida peaks tegema, proovima? Väikse poisi õhtused kisamised oma voodis (magavad vennaga naris) segab ka vanema venna unekvaliteeti, rääkimata enda ja naise unest ja juba süvenevast murest.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada