Kuidas leida head arsti? 27 teemat   75 postitust foorumis

Lisa vastus

Millise arsti poole pöörduda, kuidas toimida?

Autor: 06.10.16 11:03

Tere

Mind on juba pikemat aega vaevanud valud vasakul poolel rindkerel. Mõned aastad tagasi oli valu vasakul alumiste roiete taga ja keskel päikesepõimikus. Valu oli hooti, otseselt sõltumata tegevusest või toidust. Mitte väga tugev, aga hoo alguses terav ja siis kuni paar tundi häiriv. Et ma olen juba kaua aega tarvitanud ravimeid refluxi mõjude leevendamiseks, siis kõigepealt tehti gastroskoopiline uuring. Peale keskmise ärrituse limaskestal leidu polnud ja selle põhjuseks arvati valuvaigistite mõju, mida ma tarvitan krooniliste peavalude puhul. Valuvaigistavate ravimite vahetamine ja vähendamine vähendas valusid rindkeres mõneks ajaks.
Aga selle aasta alguses oli esimene tugevam valuhoog, millest tekkis hämarolek. Teadvust küll ei kaotanud, aga oli raskusi toimuvast arusaamisega ja suhtlemisega. Valu oli vasakul, kõrguselt rinnalihase serva all, keskmiselt tugev, hootine ja kestis pea pool tundi väikeste vahedega. Teravamate hoogude vahel oli tuim rõhuv valu enamuses vasakus rinnapooles kuni rangluuni. Lisaks halb enesetunne, kuumahood ja tugev higistamine. Et ma sõitsin linnaliinibussiga, siis ei olnud ka võimalik enesetunde parandamiseks midagi eriti ette võtta. Sihtpunktis väljudes värskes õhus istudes enesetunne paranes kümmekonna või natuke rohkema minutiga niivõrd, et jätkata oma tööülesandeid, aga kohene arstiabi jäi saamata minu enda uimasusest tingitud eksliku käitumise tõttu.
Perearst suunas mu kopsu uuringutele kus röntgen ja kompuuteruuring midagi olulist ei leidnud.
Ise soovisin südameuuringuid. Tehti elektrokardiograafiline koormustest. Tulemusena fikseeriti, et testi ajal tekib rindkerevalu kiirgumisega vasakusse kätte, aga ebanormaalsusi ei teki ja valu läheb kiiresti üle. Lõpptulemusena on kirjas: I11.9 - Südamekahjustusega hüpertooniatõbi ilma (kongestiivse) südamepuudulikkuseta. Ravimina soovitati panangini või reductali, mida perearst ei kinnitanud.
Perearst on jäänud arvamusele et tegemist on roietevahelise närvivalu ja refleksi kõrvalmõjude kooslusega. Ning soovitab ravida esomeprasooli tablettidega ja vabamüügis olevate valuvaigistavate salvidega.
Ka saatis perearst mu psühhiaatri jutule, kus pikema vestluse tulemina leiti et ma olen vale arsti juures. Perearst soovitas seepeale teine psühhiaater leida.
Märkusena, et krooniliste valudega peas käin regulaarselt neurokirurgi vastuvõtul ja see teema on korduvalt jutuks olnud ja pisut uuritud, aga mõju on onud ainult leevendav.

Selle aasta jooksul on olnud veel üks kord nii tugev hoog ja korduvalt kergemaid hooge.
Nende üheksa kuu jooksul on toimunud mõningaid muudatusi valuhoogude ilmes ja seda halvemas suunas.
Igapäevaselt on häirivad valud vasakus alumises rindkere pooles. Ärrituste või pingutuste korral tekib tugevam valu rangluu alla, keskjoonele lähemal, peopesa suurusel alal. Jätkuva pingutuse korral levib valu kaela, vasakule kõrisõlme kõrvale ja vasakusse kätte, õlaliigese ja küünarnuki kõrvale ning randmesse. Valu käes on nii tugev, et ei saa kätt kasutada. Samas tekivad ka raskused enesekontrolliga ja toimuva adumisega. Kõrvaltvaatajale jätab see üsna ebameeldiva mulje. Kiirabi ma kutsunud ei ole, sest veerand tunniga ma taastun niivõrd, et väliselt jätan ma ainult väsinud mulje.
Pingutusteks tuleb lugeda ka tervisesportlikke pallimänge ja jalgrattaga sõitmist. Mõlemaga saan jätkuvalt hakkama, aga ainult teatud piirini.
Valuvaigistid võtavad küll vähemaks pideva valu, aga mitte teravat hootist valu.

Ja selle pika jutu peale küsimus: milline arst mind aidata saaks? Kes oskaks mulle seletada, mis mul viga on ja kuidas ma oma enesetunnet paremaks saaks?

Tänan

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada