Kuidas leida head arsti? 27 teemat   75 postitust foorumis

Lisa vastus

Halb kogemus

Autor: L. 10.11.10 10:36

Tere!
See ei ole ilmselt küll kõige õigem koht, kus teemat tõstatada, aga ei leidnud ühtegi foorumit, kus saaks otse Pelgulinna Naistenõuandla protseduuride kabineti (II korrus, kabinet 18) kohta arvamust avaldada. Sattusin sinna viimase kuu jooskul kaks korda- esimene kord andsin ise veeniverd ja teisel korral (eile) sattusin sinna samasse koridori ootama. Mõlemal korral oli protseduuride kabinetis üks poisipeaga naisterahvas, u. 50 aastane, kes käitub patsientidega uskumatult jõhkralt ja ebaeetiliselt.
Kui ma ise veeniverd andsin (üldise uurinu tarbeks, enne planeeritavat rasedust), siis oli suhtumine ebaviisakas, ütles, et mida ma passin seal ukse taga ja tulgu ma juba sisse. Aga see ei olnud midagi võrreldes eilse situatsiooniga. Üks keskealine proua tuli kiirustades ja jooksis juba välisriietes protseduuride õele otsa (protseduuride tuba peaks töötama kella 15.00-ni, aga viis minutit oli veel puudu). See mis järgnes, ei kannata mingit kriitikat. Õde: "Kas te mõtlete ka üldse? Me ei hakka ju ainuüksi teie pärast jälle kõiki asju lahti pakkima. Meil auto ootab juba all. Kes see arst selline oli, kes teid veel siia saatis. Homme ma talle alles ütlen...." Ja samas vaimus edasi. Patsient oli täiesti näost ära ja lahkus sõnagi ütlemata. Kogu oma viha ja väsimuse (????) valas ta ettejuhtuva patsiendi peale välja, teadmata kui tõsine diagnoos sellel patsiendil võib olla. Kas natuke viisakust ja empaatiavõimet on liiast paluda?
See oli minu elu esimene ja loodetavasti ka viimane kaebekiri. Oleksin tänuli, kui see vajalikesse kõrvadesse jõuab, sest ehk on teisigi, kes sarnaseid tähelepanekuid teinud. Tänan.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Irene   06.03.13 09:37

Mul olnud kogemusi elus nii heade kui ka halbade arstidega. Mõni arst, just Ludmilla Juršenko Lasnamäelt, oli küll superkogemus, nii hoolivat ja haige pärast südantvalutavat perearsti pole enam ette tulnud. Praegune kogemus perearstiga on aga sootuks vastupidine. Jäin väga haigeks (gripp ?, bronhiit? kopsupõletik?) ja helistasin Magdaleena pol.perearsti õe tel. nr. ja ütlesin, et olen juba pikemat aega haige ja palun digiretsepti Klacidile, selle ka sain ja nüüd ravin ise ennast toetudes varasemate hoolivate arstide nõuannetele. Hakkasin võtma Klacidit üks tbl. iga 12 h järel (kuigi tavaline annus on 1 tbl. 24 h jooksul), sinepiplaastrid jm. selline.On juba parem, kuid ikka valus köha, vilisev ja kröbisev hingamine ja valud külgedes. Aga eks arstile peab minema, et teha röntgen ja vereproovid, selleks on vaja perearsti saatekirja. Muideks, nad võiks selle saatekirja ju ka kuidagi digitaalselt anda, siis poleks ju neile vaja tüli teha.
Muideks, ka perarstile helistades peaks olema kõned salvestatud, nagu teevad seda isegi pangad ja kes veel kõik.
Kui täna helistasin samale perearsti õele, ta väitis, et ta olevat pakkunud mulle vastuvõtu aega, mida ta tegelikult ei teinud, vaid lihtsalt nõustus digiretsepti kirjutama.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Irene   06.03.13 09:43

Tahan veel ütelda aitäh nende arstinõuannete portaalidele, mina igatahes lugesin läbi dr. Alan Altraja , TÜ Kopsukliinikust "Pneumooniad ehk kopsupõletikud" . Tänan, et see oli kättesaadav !

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada