Kirurgia 435 teemat   547 postitust foorumis

Lisa vastus

Nina vaheseina operatsioon

Autor: Anu 22.05.17 23:40

Tere! Palun jagage kogemusi, kes on käinud nina vaheseina operatsioonil. Nina vaheseinad on kõverad ja seetõttu ei saa korralikult läbi nina hingata.Eriti öösel. Elan keskküttega korteris ja talvel,kui aknaid lahti hoida ei saa, siis on olukord eriti hull. Ühesõnaga-opile. Aga nüüd loen õudusjutte opijärgsest paranemisest ja sellest, et on võimalus, et üldse ei aita. Sooviks reaalseid kogemusi "kuulata" nii operatsioonist , kui parenemisperioodist, Oleksin väga tänulik,kui võtaksite vaevaks vastata.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Tere Anu!   31.05.17 19:24

Ma käisin kuskil 8.aastat tagasi samal operatsioonil.kartsin ka sinna hullult minna ja lugesin igasuguseid kommentaare, selle kohta.Mäletan, et nädal enne operatsiooni, helistasid veel arstid ja küsisid, et kas olen ikka tulemas:) Mõtlesin tükk aega, et ütlen ei. Kuid otsustasin, siiski minna.Operatsioonist siis-no kohapeale minnes, vahetassin kohe tavariided, haiglariiete vastu ja pandi mind ühesse palatisse ootama oma operatsiooni.Vahelduseks anti paar uimastavat tabetti, sest operatsioon toimub nii-öelda kohaliku tuimestusega.Et oled koguaeg teadvusel kui sinuga tegelatakse.Õnneks arst või siis kirurg koguaeg räägib ja suhtleb, sinuga opi aeg..ja kui see ebameeldivam hetk tuleb kui krõks käib, siis ta hoiatab ette ja ütleb:) Iseenesest läks mul op ilusti ja hästi:) Peale, seda topiti sulle tropid ja värgid ninna, et peatada verejooks ja nagu väike mask oli näos.seejärel viidi palati ja asetati voodi ja kanüül pandi.Magada oli üsna raske, sest ninapiirkond tahtis valutada ikka, seejärel tellisin valveõelt endale valuvaigisteid.Hommikul peale sööki..saadeti suht välja kohe ära sind..seega arvesta, et sul keegi oleks järgi kutsuda, kes sind koju viiks!Mina ravisin pärast kuskil mingi 3.nädalat ennem kui tööle sain minna..kahe nädala jooksul vist võeti mingid plastikud nnast välja.Aga niidid sulavad ise ära.No alguses on jah harjumatu olla..kuuma jooki-sööki ei tohi tarbida.Aga mina sain suht normaalseslt hakkama ja kõik läks hästi ja ninal on siiamaani päris ok tunne..kuigi päris 100 prossa ta pole ok.Loodan ,et oli natuke abi.Ja kenat operatsiooni;)

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: kass   29.07.17 03:56

Tere! Sama asi endalgi läbitud. Kuid paraku jah,see operatsioon mul tulemust ei andnud. Ei saa aru aga eelpool kommenteerinu jutust:mis mõttes on ninavahe seina opp kohaliku tuimestusega? Mul oli küll narkoosiga.Peale narkoosist toibumist oli küll jube-süda oli paha,ninas olid marlitampoonid,lisaks segaduse seisund narkoosi tõttu.Kuid see kõik möödub,haiglas olin 1 päeva.peale seda oli juba kodune ravi.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada