Dementne lähedane 15 teemat   43 postitust foorumis

Lisa vastus

Kuhu panna dementne?

Autor: Marco 04.02.10 18:26

Mida teha dementse lähedasega? Kodus hoida on teda juba ohtlik, kuid vanadekodusse samas panna tunduks liiga julm. Kas on hooldushaiglaid või kohti, mis võiks olla dementsele inimesele sobivad – kus tema eest kantakse hoolt ja samas kus asutus ei näe välja nagu otse nõuka ajast….

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: katrina   01.03.10 15:21

Merivälja Hooldekodus on eraldi dementsete inimeste osakond (u 15 inimest). Viisin oma isa sinna, kui teda enam üldse koju üksi jätta ei saanud (juhtmete läbilõikamine, lukkude lõhkumine, pliidiga "mängimine" jne jne). Kahjuks on see üsna kallis võrreldes tavaliste hooldekodudega, kuid hoolitsuse tase oli hea ja personaalne.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Mariann   10.03.10 23:00

Villa Benita, mis asub Niitväljal, pakub ka dementsete hooldust. Seal on väga kaunis ja puhas keskkond ning lahke pererahvas!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: mari   23.05.10 22:24

Villa Benita on kena, aga väga kallis. Meie ise elame Märjamaal, saime on ema panna Pärnusse erahooldekodusse, väga armas ja kodusene, hooliv ja puhas. Me ei tunne oma ema äragi, algselt tahtis ära, aga kolme nädalapärast oli nii sisse elanud, et ei tahtnud enam meiega jalutamagi tulla;-). Dementse hoolduse hind on 8000 krooni. Vägagi taskukohane ning väga õdus . Julgen soovitada. Med. personal ka olemas.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Mari   23.05.10 22:26

unustasin hoolekodu nime kirjutada villa mare pansionaat

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Leenu   09.06.10 11:47

Marile: Kui palk väike, siis see 8000.- küll taskukohane ei ole. Minu puhul tuleks vaevu ema pension ja minu palk sellise summa suuruseks. Emal alzheimer (85). Mida teha sellisel juhul? Polegi mingit lahendust. Olen uurinud ja rääkinud sots. töötajatega. Päevakeskusesse saata kah keeruline- see seotud minu töögraafikuga...Kurb, et riik ei suuda vanurite eest hoolitseda ja nende kulusid katta. Seda olen sunnitud tegema mina- tasuta.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: mann   28.06.10 19:51

Minul olid ka emaga suured probleemid.Emal oli insult ja tegusast inimesest sai päeva pealt dementne voodihaige.Algul oli 2korda hooldushaiglas aga seal ei saa kaua olla siis peab mujale viima.kodus võimatu hooldada,sest keegi ei jõua olla koguaeg juures.Nüüd leidsime Kundas väga armas uus koht Villa Albert.Ema on toidetud,süstitud,mähkmed vahetatud ja ta isegi ei saa aru et ta pole kodus.Mälu kadunud,liikuda ei saa.Kohamaks oli mais 6500.-Soovitan.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada