Autistlik laps 6 teemat   19 postitust foorumis

Lisa vastus

Kas autistid on vägivaldsed?

Autor: Jaana 04.02.10 18:26

Olen kuulnud, et autistlikud lapsed on vägivaldsed? Kas kellegil on kogemust selles osas, et kui autislik laps mängib koos tavaliste lastega, siis mis on võimalikud ohud?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: elen   10.02.10 20:34

ka autistlik laps on tavaline laps. iga indiviidi puhul tuleb arvestada tema eripäradega. autismi on erinevate raskusastmetega, samuti on erinevate iseloomu omadustega autiste. sama on ju mitteautistlike inimestega, mõni on agressiivsem.
ohud ikka samad, mis lastel omavahel mängides.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: lizza   09.03.10 09:54

loomulikult on autistlik laps agressiivne, kui teda mingitesse raamidesse suruda, tema tunnetega ja tema käritumise tagamaadega mitte arvestada.

vägivaldsus on lapse emotsionaalne peegeldus olukordades, mida teistmoodi lahendada ei osata. autisti puhul on tegu kumuleerunud sisemise kognitiivse nn müraga, - see on tugevam ärriti ja tähelepanu hoidja kui nt kellegi haiget saamine. autist on väga tundlik isiksus, kes võib tunda hilisemaid süümepiinu tema osalusest tekkinud konflikt-olukordade eest ning see omakorda kutsub esile järgmise sisemise reaktsiooni. jne jne


st. et jutt käib tegelikult laste järelvalvest ja adekvaatsest olukorra hindamisest.

tavalastega mängimise puhul (nagu iga päevakavva lisandunud uue tegvuse puhul) on soovitatav anda autlstile kohanemisaega ja muidugi suhtlema interaktiivselt tema tugiisikuga/emaga/isaga/sõbraga.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: MARGIT LILLEMAA   23.03.11 20:54

minu laps ei ole päris autist aga tal on autistlikeid jooni kuni 4 aastani ta ei sallinud kui tema ligidale keegi laps tuli siis ta läks küll kallale ja oli vägivaldne.Üldiselt on neil natuke teistsugune maailma vaade neil on vaja pikemat kohanemis aega nad väsivad ruttu ja ärrituvad erinevate häälte peale

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: TIINA   05.04.11 14:20

Mu laps pole eluilmaski agressiivne olnud ega saa ka olema. pigem ennast ohverdav, eriti minu suhtes. õega on oma moodi suhe, mis teda(õde) ärrtab.
nimelt kui tahab temalt või ta kohta midagi küsida teeb seda läbi minu. otse ei küsi kuigi on mõlemad samas ruumis.
sorry aga mind ärritas kui keegi arvab et autistid on agressiivsed. ma tunnen läbi oma lapse paljusid aga vaid 1 neist on vahetevahel agressiivne. ja seda tuleb ka mõista sest ta ei saa end väljendada kuna tal puudub oskus rääkida, saab vaid häälitseda. nii siis on tal ju ka soov suhelda- keegi ei saa tast aru ja ma arvan et iga inimene ärrituks lõpuks sellest.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: ema   11.04.11 18:13

Minu laps on väga agressiivne, talle väga meeldib teistele haiget teha, kurb on see et ta teeb ka endale haiget. ma ei oska midagi teha, proovin hakkama saada kuni jõud üle käib, siis ei tea mis saab

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Agne Tamm   31.05.14 14:15

Autisti pole olemas! On vaid mõnitamine ja vanemate rahamured ! Soovimatud lapsed! Kes tuleb vastu võtta! Laps, kes on jalus!

Ühed muudkui seksivad ja saavad lapsi, teised ei saa midagi! Olgu aga vooruse verstapostid!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Agne Tamm   31.05.14 15:05

Kõik ei pea olema sangviinikud! Võta Sangast!
Kõik ei pea kõndima mööda tänavat õnnis nägu peas ja plärisema plää-plää-plää !

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: autistliku 8a poisi ema   15.07.14 10:30

Kui laps/ autist on vägivaldne siis tuleb abi otsida, kes õpetab Teid kuidas sellist ebameeldivat olukorda ennetada ja ohjes hoida, kuidas luua keskkond, et seda ei tekiks, tuleb hoiduda ärritavatest faktoritest(olen kuulnud et tallinna lastehaiglal on plaan selliste käitumishäiretega lastega tegelema hakata).Oluline on hästi stabiilne ja rutiinne päevakava. Alustada tuleb laste psühhiaatrist. Ise peab väga palju tööd tegema, vaatlema keskonda ja olukorda kus laps on, analüüsima olukordi kus laps ägestus, püüda leida lapsega rahu faasis kontakt ja püüda saada seletust lapselt, mis teda ärritas (laps kes juba midagi räägib).Kuula last!!!Ära aja oma tahtmist ja oma loogikat peale kui tahad lapse maailma mõista. Sellistele lastele ei saa anda valikuvõimalust sest nad ei suuda otsustada ja nende keskkonda tuleb vaikselt ise sisse sulanduda, siis oskate veidigi neid mõista. Raske on, ja vägagi, kuid armas ja kallis on oma laps ikkagi.
see et kusagilt sünnipäevalt või ka vanavanemate juurest tuleb ühel hetkel lihtsalt ära minna sest laps on väsinud on tavaline., kui tahad säilitada rahu ja stabiilsust.
Jõudu ning kindlat meelt selliste laste vanematele. Püüame rõõmu leida igas pisisasjas mis läheb meie lastel korda.!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Taavi   01.10.16 00:19

Autism ei määra vägivaldsust, kuid üldiselt on autistid pigem vähem vägivaldsed võrreldes nt tavalise/hüperaktiivse lapsega.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada