Autistlik laps 6 teemat   19 postitust foorumis

Lisa vastus

Kas autism on pärilik?

Autor: Riina 03.02.10 21:52

Kas autism on pärilik haigus, kas selle vastu saab kuidagi/kuskil ennast testida? Kui suur on tõenäosus saada autistlik laps? Kas autistid on ainult poisid või ka tüdrukud?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Vastuseks Riinale   04.02.10 08:35

Autismist saab päris põhjaliku ülevaate siit http://www.kliinikum.ee/psyhhiaatriakliinik/lisad/ravi/RHK/F8.htm
Põhjalikku infot leiab ka siit http://www.autismeesti.ee/index.php?id=5

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Tarmo Metsar   21.06.10 21:08

Autismi põhjustavad teatud pärilikud geenid.
Kuid autismi "aktiviseerib" elavhõbe vaktsiinides. Seega, kui välistada teatud vaktsiine, milles elavhõbe sees, siis on võimalik välistada autismi.
autismi ravida saab nii, kui kasutatakse teatud pentagrammi, kus paika pandud õige toitumine, joomine, värske õhk, bioenergeetilised harjutused. Nendega pestakse välja elavhõbe ning bioenergeetiliste harjutuste abil pannakse ajus signaalid õigesti liikuma.
Bioenergeetiliste harjutuste kohta saab teada siit: www.integraal.ee

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Delia   11.07.10 18:48

Autismi pärilikkuse kohta on palju vaieldud ja mõni geen olevat leitudki, aga sellest, et end downi sündroomi kombel testida lasta, on asi kaugel. Teooriaid on siiani nii- ja naasuguseid.
Mis puutub seostesse Hg-ga, siis pole dr. Andrew Wakefieldi teooriad siin tõesteks osutunud, nii et iga vaktsiini pärast põdeda mõtet pole.
Enamik autistidest on poisid ja nende IQ tükib olema pisut alla 70. Downi sündroomi esindajatel on samuti madal IQ, aga neil pole säherdusi suhtlemisprobleeme, vaid nad suudavad oma elu elada ära rõõmsameelselt teistega sobitudes.
Vanasti loeti autismi esinemissageduseks laias laastus 1:10000, aga nüüd on iga kergem juhtum ka arvesse võetud ja läänemaailmas on diagnoosiga autistidel igasugu soodustusi, see võib ka teatud määral põhjustada nende arvu tõusu.
Autism on kahjuks sama ravimatu nagu nt. downi sündroomgi, nii et erilisi illusioone endale luua ei maksa.
Teine asi, kui nn. Aspergeri sündroomiga tegu, aga nende intelligentsitase on pisut kõrgem ja nii mõnigi suutvat oma elu ära elada ilma diagnoosi saamata kui kerge kiiksuga tegelane.
Dieetisid on siiski mõtet proovida, sest ka nt. selliste pärilike haiguste puhul nagu fenüülketonuuria ja mukovistsidoos on nad kindlaid tulemusi andnud.
Ja ka joodipuudusest tingitud kretinismi annab soolale joodi lisamisega hästi ennetada.
Huvitavaid ideid on olnud seoses endogeensete opiaatidega, kuid siin pole vist ikka suuri tulemusi saavutatud.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Liina   20.10.10 23:50

Geene, millel arvatakse autismiga seoseid olevat, on üksjagu leitud, aga pilt on (veel) kirju. Mingeid geeniteste igatahes (veel) olemas ei ole.
Aga kipub olema nii, et need geenidefektid subuvad ühistesse või sarnastesse aju toimimise radadesse, kuigi geenivigu võib olla päris palju erinevaid. Lihtsalt aju toimimine (ja just suhtlustasandil) on väga keerukas ja paljude geenide poolt programmeeritud.

Ei vaktsiinidega ega elavhõbedaga autismil mingit pistmist pole, see on praeguseks küll töiesti kindel. Kui keegi tänapäeval IRL (in real life) sellist juttu hakkab ajama, siis a) ta on mingi soolapuhuja või b) ta on mõne soolapuhuja juttu uskuma jäänud

Kahjuks ka dieediga palju muuta ei saa.
Fenüülketonuuriaga on teine lugu, seal dieet tõesti aitab palju, aga sel juhul on tegu on ühe geeni defektiga, mille tagajärjel inimene ei talu üht konkreetset toidus sisalduvat anminohapet- tuleb süüa ilma selle aminohappeta spetsiaaltoitusid.
Autismi puhul objektiivsed uuringud dieedist kasu pole näidanud.

Aga tegelikult ka autistlikud lapsedki arenevad ja muutuvad ning mõned arenevad ja muutuvad lapsepõlve jooksul ikka väga palju, nii et eri uuringute andmetel 7-22% nö kasvavad autismi diagnoosist välja (ilma dieedi või mingite preparaatide ravita). Oma eripära võib täiskasvanupõlves neil inimestel ikka olla, aga kes ikka tahakski olla 100% keskmine ja tavaline:)
Muidugi, lastele on psühholoogide ja heade eripedagoogide abi küll igal juhul abiks.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Anus Dei   25.10.10 18:59

Inimese psüühega seotud probleemid on väga huvitavad ja keerulised, aga selle jaoks, kes puutub omas kodus kokku mõne haiguse või sündroomiga , on kogu lugu pigem murettekitav.
Igasugu foorumid võivad kujutada endast suurt toetust, aga kõige parem on ikka teha koostööd mõne pädeva spetsialistiga ja ka ise hoolikalt lugeda vastavat kirjandust.

Õnneks on enamik autistliku spektri inimestest kergelt või väga kergelt "tabatud ", nii et hea ja armastava kasvatustööga annab palju ära teha.

Tänapäeval teab küll iga koolilapski, misasi see fenüülketonuuria on ja mis seda tingib, nii et ma miskipärast ei arva, et kodanik D. tõi oma võrdluse teadmatusest või harimatusest.

Lihtsalt õnnetu vanem on valmis kinni haarama õlekõrrestki ja katsetama iga meetodit, nii tühine, kui selle kasu ka võib tundudagi.

Ja kes saab selle välistada, et autistil pole lisaks ka veel fenüülketonuuria, mukovistsidoos või tsöliaakia.

Samas tunduvad müügimeeste trikid, kes vaktsiine valimatult maha teevad ja oma tooteid ülistavad, kohati õõvastavatena. Neisse suhtun vahel skeptiliselt.

Aga õigupoolest - millest võib lihtinimese silmis olla mingi haigus või sündroom tingitud?
Ikka kas pärilikkus või keskkonnategurid.
Vaevalt mõni universumiväline asi.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada