Allergia 88 teemat   119 postitust foorumis

Lisa vastus

Täielik piimatalumatus/allergia [nõuandeid palun]

Autor: Heinz 06.02.16 14:51

Tere!

Olen laktoositalumatu ning kahtlustan, et lisaks sellele ka piimaallergik. Ilmnevad sümptomid piimatooteid tarbides on:

- reaktsiooni aeglustumine
- nina ärritumine ja aevastamine
- kurgus olev röga mida on väga raske välja köhida
- suure koguse piimatoodete tarvitamise järgselt pisikesed üksikud sügelevad punnid nahal
- ülakehas luuvalu
- peavalu (ilmselt tugevast nina tursest)
- vilisev hingamine
- kätevärin/nõrkus

Sümptomid selgitasin välja hommikul söömata olles, mitu päeva piimatooteid tarvitamata, ning juues nüüd klaasitäie toorest lehmapiima tühja kõhu peale(hiljem olen katsetanud ka muude töödeldud piimatoodete ja kitsepiimaga). Eelmainitud sümptomid esinesid umbes 15 min möödudes ja kestsid vahelduva eduga 2 päeva.

Peaks lisama, et võtsin lehmapiimale lisandina LactaNON laktaasiensüümitabletti vältimaks laktoositalumatusest tulenevaid probleeme. Laktaasitablettide vastu mul allergiat ei ole, kuna olen proovinud seda ka ilma piimata tarvitada, ning siis mingisuguseid ebamugavusi ei esinenud.
---
Miks ma siia kirjutan? Noh. Käisin allergoloogi jutul ja sain vastuseks üleoleva suhtumisega, mitte-arutleva, pealesuruva joru sellest, mis juba internetis imikute piimaallergia kohta kirjas on. Täiskasvanute piimaallergia see allergoloog "pühkis vaiba alla", öeldes, et "Päris lehmapiim kunagi sellist asja ei tee!" ja suhtus minusse ja mu probleemi kui ma oleks miski polkovniku lesk, kes diagnoose välja pressib.

Tema lõplikuks otsuseks jäi et süüdlaseks on "ilmselt säilitusained".

Kas kõikidesse maailma piimatoodetesse topitakse samu säilitusaineid? Tegin katse ju toore värske töötlemata lehmapiimaga, kas seal said olla säilitusained? (teame juba vastust ju).

Kas piimaallergial võib olla erinevaid vorme? (tehti piimaallergia test ja öeldi et "ei siin küll midagi ei ole") Miks mul esineb eelmainitud probleeme piimatooteid tarbides? Need ei ole enam laktoositalumatuse sümptomid.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada