Allergia 93 teemat   126 postitust foorumis

Lisa vastus

Kõrvade kumisemine (tinnitus) mootorsaega töötades -- kas topelt-kuulmiskaitse on hea mõte jt mured

Autor: mart 15.02.17 21:27

Tere,

Olen veidi üle 30a mees, heas vormis ja hea tervisega. 3-4 nädalat olen 5-7h päevas töötanud metsas võsalõikajaga (üsna vali mootoriga ketassaag). Vist juba esimesel õhtul tundsin kõrvades püsivat kumisemist: pidev kõrgema sagedusega heli, väga vali see ei ole, aga justkui siiski segab "vaiksemaid mõtteid" ja nt lugemist; korra tundus ka, et loetu meenutamist, aga see võis olla lihtsalt füüsiline väsimus.

Metsas kannan korralikke kõrvaklappe, nende alla panin ka kõrvatropid. Siit esimene küsimus: kas see on hea mõte? Või võib 5-7h järjest klappide+troppidega olemine just kuulmist kahjustada? (Klappe võtan aeg-ajalt ka 10-15 minutiks ära, troppe mitte, sest nende tagasi panemine kipub olema "ajamahukas".)

Tinnitust klapid+tropid ehk veidi leevendasid, aga kumin on siiski tuntav. Nädalavahetusel puhates kõrvakumin samas väheneb selgelt. Aga ära ei kao.

Kuulmisega on probleeme mu vanaisal, kes on eluaegne traktorimehaanik (läbi NL aja, kus kõrvaklappe ilmselt keegi ei kasutanud); samuti aga isal, kellel see ei saa olla "kutsehaigus".

Siit omakirda küsimused: kas mul on pärilikkuse tõttu kõrgendatud risk mürarikast tööd tehes kuulmist kahjustada? Kas tinnitus on märk, et see juba toimub?

Kuskilt lugesin ka, et tinnitust võib põhjustada hoopis masina (mootori) vibratsioon, mis läheb kehasse. St müra ise polegi esmatähtis ega ka nii otseselt ohtlik. Kas selles valguses on tinnitusele üldse mingit muud ravi kui ameti vahetamine (või selle "välja lülitamine" ajus, meditatsiooni või muuga)?

Suur tänu!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada