Allergia 89 teemat   120 postitust foorumis

Lisa vastus

Kas ikka on atoopiline dermatiit?

Autor: Triin 18.03.15 10:52

Tere

Olen käinud ühe haigla kahe erineva arsti juures ning kuigi mõlemad on määranud haiguseks atoopiline dermatiit, olen ma jätkuvalt skeptiline. Ühtegi konkreetset allergiatekitajat testide järgi välja ei tulnud (kodutolm, hallitus, kass ja lehm?!). Kodus on tõepoolest kass, kuid nahaprobleem ilmnes ka enne kassi võtmist.

Nahamureks on laigud tuharapiirkonnas. Nüüd on tekkinud sügelevad laigud käeõndlatesse ning paraku on sügelust ka intiimpiirkonnas karvakeskeste alal (olenemata sellest, kas raseerin ja kreemitan või mitte). Arst kirjutas välja algselt Eloconi ja seejärel muutis Betnoviteks. Kasutan ka Linola kehakreemi, šampooni ja duššigeeli ning pesu pesemiseks kasutan Neutral geeli, mida arst soovitas.
Mured aga jätkuvad ning eriti ägeneb just õhtuti.

Paraku tekitab selline olukord küsimuse, kas arstid on ikka õige diagnoosi pannud või on seal midagi muud. Kas mul on õigust nõuda täiendavaid analüüse? Kui jah, siis milliseid ning kus neid teha? Ise kahtlustan ristallergiat, kuid ei tea, mille suhtes. Erinevate toiduainete peale pole ägenemist märganud.

Lisaks mainin, et olen praegu ka 3.kuud rase ning kõiki ravimeid "katsetada" ei saa ja ei julge.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Triin   18.03.15 11:23

Vabandan, et minu postitusi nii mitu on. Tegin lehele korduvalt refreshi ja ei teadnud, et postitus lisatakse iga korraga uuesti.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada