Allergia 93 teemat   126 postitust foorumis

Lisa vastus

23 aastane ja äge atoopiline dermatiit

Autor: Eliis 12.07.17 07:00

Tere!

Olen 23-aastane neiu ning allergiat olen põdenud juba väiksest saati. Kunagi olen teinud ka allergiatestid, millest selgus, et suurimad allergeenid on tolm, koer ja mõningad toiduained (tsitruselised).
Alates eelmise aasta (2016) septembrist on mind aga vaevanud tõsine nahaallergia/atoopiline dermatiit üle kogu keha (näol, seljal, jalgadel, kätel ja isegi kõhul), millele ma pole mitte mingisugust püsivat ravi leidnud ning haigus lööb aeg-ajalt väga hullusti välja. Vahepeal ilmneb ka suuri paranemismärke, kuid ükski kord pole olukord püsima jäänud ja hood lähevad aina mastaapsemaks.
Kasutan pidevalt erinevaid nahahooldustooteid, näiteks bioderma kehakreemi ja olen proovinud ka ökopoest ostetud sheavõiet ja dr.hauschka kreeme naha kuivuse leevendamiseks. Spetsiaalsetest allergiakreemidest olen kasutanud eloconi ning näopiirkonnas elideli ja advantani. Küll aga ei julge ma neid kreeme nii palju kasutada, sest kardan kõrvalmõjusid või et mingil hetkel need enam äkki ei mõju. Kasutan ka erinevaid allergiatablette, mille mõju ma enam tõepoolest ei tähelda. Häiritud on juba ka igapäevased tegevused - näiteks trenni tegemine, sest higistamine ei mõju nahale hästi ning punaste laikude pärast on enamusajast välistatud ka enamik minu garderoobist (suvised kleidid, lühikest varukatega pluusid jne).
Mida peaksin edasi tegema? Kas on üldse võimalik, et saan selle allergia kunagi kuidagi kontrolli alla? Olen täiesti meeleheitel.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Triin   13.07.17 09:54

Tere!

Kui soovite kliinik.ee keskkonnas arsti vastust, siis palun pöörduge konkreetse arsti poole. Arstide nimekirja näeb siit: https://www.kliinik.ee/noustamine

Võite lugeda atoopiline dermatiidi kohta ka dr Kaja Julge ülevaadet siit: https://www.kliinik.ee/haiguste_abc/atoopiline-dermatiit/id-159

Parimate soovidega
Triin Ä.
Postimehe terviseportaali ja kliinik.ee vanemtoimetaja

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada