Alkohol 461 teemat   588 postitust foorumis

Lisa vastus

NaCl veeni

Autor: Birx 06.02.10 16:42

Kas keegi oskab öelda midai selle kohta? Asi selline, et keegi meditsiini töötaja rääkis ühele sõbrale, et kui on mega pohmakas siis aiatb NaCl tilgutamine veeni, et see puhastab organismi ja taastab soolad. Sõber ostis NaCl ja jõi seda lihtsalt niisama, kusjuures alkoholiga (viimaga) tarbimise ajal. Küsimus , et kas see ei tekita mingeid muid kõrval nähtusid ja kas see on tõesti täiesti ohutu? Mulle tundub küll, et tegu on siiski ravimiga mida nii umbropsu ei tohiks tarbida. Aga sõber ei kuula kedagi. Kas kellegil on samalaadne kogemus olnud?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Peavalu vastu aitab küll.   06.02.10 16:43

Sisse juues ei tee ta küll midagi, peaks olema see soollahus, mida siis n.t verekaotuse puhul veeni tilgutatakse. Päris kindel pole muidugi, aga sisse juues, no see nagu soolavee joomine ma arvan, tappev pole.
Et see üldse oleks efektiivne, peab ta seda ikkagi vereringesse otse laskma, ehk siis veeni. Mul võttis peavalu ära see lahus (õppisime kanüüli panema).
!!!Aga ma pole kindel muidugi...

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: FLY   06.02.10 16:43

tegu on väga süütu ravimiga, eriti kui seda suukaudu manustada niiet karta pole midagi

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: hj   22.06.12 06:56

tänaseni pole õiget ravi leitud.Ärge toppige organismi igast paska.Hommikune vesi või mahl -mida soovite-küll siis tervis paranev vaikselt moodi-oleneb mis kraam sisse läheb

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: auto   22.06.12 11:59

0,9% NaCl lahus on tõesti väga süütu. See on olemuselt vereplasmaga sama kange soolalahus. Veeni lastes toimib kiiremini, sest siis ta ongi kohe vereringes.
Alkoholiga samaaegselt sisse juua on suht mõttetu, sest alkohol pidurdab niisuguse hormooni vabanemist ajus, mis vähendab vedeliku väljaviimist neerude kaudu. Ehk siis alkoholiga saabki põis kiiremini täis. Ja kui seda NaCl ka sisse juua, siis viiakse ka see üsna hõlpsasti organismist välja. Sool küll mõningal määral hoiab vedelikku organismis "kinni", aga olukorras, kus see soolalahus on suht lahja ja kus see hormoon on pidurdatud (antidiureetiline hormoon), siis kokkuvõttes ei tee sool suurt midagi ära.
NaCl joomine viinavõtmise kõrvale ei ole pohmaka ärahoidmiseks efektiivsem kui mistahes mittealkohoolse joogi kõrvalejoomine.
Joomise vahele tõesti parem mahla, kus C vitamiin sees või C-vitamiini rikkaid puuvilju. Ja järgmisel hommikul piisavalt vett või mahla. C-vitamiini võib ka tabletina sisse võtta. Aitab alkoholist tekkinud "pohmakamolekuli" põhjustatud stressi vähendada kudedes ja seetõttu enesetunne paraneb kiiremini.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: auto   22.06.12 12:09

Samas alkoholi tarbimise kõrvale on mõistlik mingit mittealkohoolset jooki juua, just sellepärast, et alkohol soodustab vedeliku väljaviimist organismist ja ajab sellega soolade tasakaalu sassi. Aga NaCl ei ole siin mingi imerohi, ka mitte joomise kõrvale juues, selles mõttes ei tasu NaCl joomise järgselt mingit imelist pohmakavabat ärkamist loota.
Maitseküsimus.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada