Alkohol 462 teemat   588 postitust foorumis

Lisa vastus

Minu mees on alkohoolik, mida mina saan teha?

Autor: Malle 09.10.12 10:16

Tere!
Olen oma mehega 10 aastat koos elanud. Alkoholi vajadus on tal alati olnud. Esialgu ainult õlu iga päev paar või kaks. Kangemat alkoholi tarbis väljaskäies. Olime mõlemad tudengid. Kui tööle läksime, hakkas raha rohkem sisse tulema ning alkoholi kogused suurenema ja suurenema. Olen üritanud rääkida mehega. Suudab mõneks ajaks loobuda, aga siis hakkab kõik jälle otsast peale. Viimased 2 aastat. Pärast tööd tuleb koju, teeb perele õhtusöögi ning ülejäänud õhtu istub oma toas arvuti taga viinapitsiga. Õlut läheb iga päev paar liitrit. Kangemat kraami paar liitrit nädalas. Olen suhteliselt kõrvaltvaataja olnud ja lootnud, et mees ise ühel hetkel saab aru ja võtab midagi ette, sest ega minu jutt ei aita.
Joomase peaga on mees sihuke mõnus ja röömus. Kui alkoholi pole paar päeva saanud, siis muutub süngeks. Joomase peaga käib sõitmas ning võtab lapsedki kaasa. Seda on juhtunud kui mind kodus pole. Muidu aga passi kogu aeg peale.
Mees vägivaldne pole, ei räuska ega midagi. Võõrad ei saaks arugi, et auru all. Lapsed ei saa ka midagi aru, nende arust on neil väga tore isa!
Mida ma ometi teha saan?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Karl   09.10.12 21:21

Mehele on vaja selgeks teha, et temast on saanud alkohoolik ja et ta vajab abi. Talle endale muidugi tundub, et ta kontrollib oma joomist ja võib igal ajal maha jätta. Tuleb veenda teda proovi tegema, siis veendub ta ka ise, et see pole nii.
Järgmine samm on Wismari haigla ja/või mõni AA rühm. Need rühmad on vägagi tõhusad, kui inimesel on tõsine soov joomine maha jätta.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada