Alkohol 620 teemat   765 postitust foorumis

Lisa vastus

Kas ma olen alkohoolik?

Autor: raivo 22.04.16 12:02

Tere!

Tahtsin küsida, et kas minu puhul on tegemist alkohoolikuga või alkoholi kuritarvitajaga? Nimelt olen ma 28-aastane ja alates teismeeast olen ma ikka nädalavahetusteti pidu pannud. Nüüdseks on asjalood sellised, et joon peaaegu iga reede ja laupäev. mõnikord ka pühapäeviti hommikul teen väikse remondi. Samas võin öelda, et kainena tungi kui sellist alkoholi järgi ei ole. Nädala sees ei tarbi ma tilkagi ja isegi ei mõtle korda joogile. Reedeti ma ka tunnen, et targem oleks mitte juua, aga kuna targemat tegevust pole ja surve sõprade näol on ka olemas, siis paraku kukub asi sedasi välja. Jutt muutub teiseks, kui tilk juba sees. Siis enam piire pole - joon ennast alatihti mäluauku, kaotan asju, õnneks vägivaldne pole - ei kodus ega väljas. Hommikuti kerge vine all ärgates tunnen aga vastupandamatut soovi minna sõpradega kuskile sööma ja teha mõned õlled, mis samuti kipuvad liigagi tihti üle minema joominguks. Tööluuse joomise pärast pole olnud ja olen selles osas kohusetundlik. Samas pole ka raskusi tekitanud kuu ja paari pikkused täielikult alkoholivabad perioodid, mille vältel ei tunne ma samuti tungi alkoholi järele vaid pigem tekitab kiusatust ikka sõbrad, tuttavad, kes alkoholi tarbivad ja enese suutmatus sotsialiseeruda kainena purjus inimeste seltskonnas. Selgitage minu olukorda.

Tänan!

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Taavi   11.11.16 23:50

Oled alkoholi kuritarvitaja. Kas tegu on tõeliste sõprade või joomakaaslatega? - Vahet pole, igal juhul saad neist üle olla ja keelduda, isegi kui targemat teha pole. Võid ju kaasa minna nendega või nende poole vms, aga ei pea ju alkoholi tarvitama, kainena saab ka pidutseda.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Taavi   11.11.16 23:52

Kui nädala sees alkoholile ei mõtle ja ei ole selle janu, siis alkohoolik olla ei saa. Alkohoolik annab viimsegi sendi hinge tagant, et jälle juua saaks, seni kuni raha on joob, kontrollimatult kulub sellele ja tsüklist välja tulek on keeruline. Alkohoolik võib isegi varastada, et veel juua saaks, kuid enamsti mitte.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada