Alkohol 466 teemat   593 postitust foorumis

Lisa vastus

---Ma ei kannata seda muret, seda valu, ma ...

Autor: Zamirale 07.06.04 11:07

---Ma ei kannata seda muret, seda valu, ma tahan sellest lahti saada, aga kuidas, kuidas on hakkama saanud inimesed, kes seda on teinud?
---Ent ometi on raske end lahti rebida, see saab väga raske olema ... Ja ma ei taha kellegi järelvaataja või kasvataja või mida iganes olla.
---Ma ei tea, kuidas kogu seda lahkuminemise protsessi algatada, kuidas seda üle elada, kui ma tean, kui väga inimene minust hoolib...

Lahkuminemise juures on tavaliselt kõige raskem see üksindus, mis pärast tuleb. Paljud kardavad üksijäämist nii väga, et ei suuda mõtetest-sõnadest-ähvardustest üldse tegudeni jõuda -- on kohe niisugune blokk, mis kerkib ette, ja sellest ei saa üle ega ümber. Kusjuures ongi nii, et see blokk on täiesti ületamatu, sinna ei aita mingi tahtejõud ega loogika ega kuitahes kole pilt, mida sa oskad endale kooselust alkohoolikuga ette maalida. Üksindus paneb piduri peale. See on nii võimas hirm, et selle vastu ei saa, ja ongi lahkuminekuga jokk.

Minu sõprade (OK, rühmakaaslaste) hulgas on nii neid, kes on alkohoolikust lahku läinud, kui ka neid, kes tulevad rühma küll lahkumineku mõttega, aga pärast ikkagi kokku jäävad. Nii et selles mõttes ma ei kiirustaks sulle ühte ega teist soovitama -- ei ütle, et mine nüüd tingimata lahku või jää nüüd tingimata kokku. See on sinu oma isiklik otsus, mida sa teha tahad. Ja need on su oma isiklikud jõuvarud, millega sa pead toime tulema -- keegi ei saa nõuda, et sa teeksid midagi niisugust, mis käib sulle üle jõu. Tee seda, mida suudad, sellest täitsa piisab.

---Kõige kurvem ongi see, et armastus ei puutu asjasse, armastus siin ei aita, olgu see nii suur kui tahes, tahan ainult ennast kogu sellest jamast päästa ...

Jah, ega sa armastusega tõesti meest kaineks ei tee. Aga ka alkohoolikut on võimalik armastada, koguni joovat alkohoolikut -- nii nagu on võimalik armastada langetõbist või suhkruhaiget või mõnda muud parandamatut põdejat. Üks ei välista teist. Sa ei pea armastama haigust, aga sa võid armastada inimest, kes seda põeb.

Mis puutub sinu soovi ennast sellest jamast päästa, siis on see üks tervemaid soove, mis sul võib üldse tekkida. :-) Sul on õigus inimese moodi elada, ilma pideva muretsemise ja südamevaluta. Ja kõige suurem takistus, mis ei lase sul sellest sandist seisust välja tulla, ei ole mitte alkohoolik, vaid sina ise -- sinu oma hirmud ja kõhklused on sul risti-põiki ees. Aga ka nendest on võimalik tasapisi üle saada, kui sa endast piisavalt hoolid, et viitsid endale abi otsida.

www.hot.ee/alanon

Eve

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada