Alkohol 465 teemat   595 postitust foorumis

Lisa vastus

--Sinu laps ei tohi kunagi tunda sinu vastu ...

Autor: Enesevihkamisest 24.05.04 20:18

--Sinu laps ei tohi kunagi tunda sinu vastu selliseid tundeid nagu sina tunned praegu oma ema vastu.

Tohib küll, minu laps tohib igasuguseid asju tunda. Ma pean ainult ise vaatama, et ma talle vihkamiseks põhjust ei annaks. :-)

Ma tean, et sa ei mõelnud seda tohtimist niipidi, et see või teine tunne peaks olema keelatud, vaid rohkem kääride näitamise mõttes, et niit tuleb ühes kohas katki lõigata. Keelatud tundeid on mul küll olnud -- ma ei tohi olla vihane, ma ei tohi solvuda, ma ei tohi enda eest seista jne., ühesõnaga ma pean olema marmorpost, kes vaikselt nurgas seisab ja lihtsalt ilus on, ja kui see ka välja ei tule, siis pole mul mõtet üldse olemas olla. :-)

Mulle tuli päeva jooksul meelde üks kaine alkohoolik, keda ma tunnen ja kelle läheduses viibimist ma absoluutselt välja ei kannata. See inimene on minu meelest enda peale põhjatult vihane, ta ei salli ennast silmaotsaski, ja siis ta laotab seda enesevihkamist terve ilma peale laiali. Noh, ja kui mina teda kuulama satun, siis võtan kõik endasse ja mu oma enesevihkamine saab sellest nii palju hoogu juurde, et ma pärast nädal otsa takkajärgi põen. Ja üritan seda inimest võimalust mööda vältida, et mitte ülearu haiget saada. Kusjuures ma annan endale täiesti selgesti aru, et ma näen temas seda, mis on minus endas olemas -- seesama sarkasm ja jupijumala mängimine ja oma "kõrguselt" teistele teravuste ütlemine, seda kõike oskan ma ise suurepäraselt.

Ja ainuke koht, kus ma saan siin kääre näidata ja niiti katkestada, on MITTE teha seda, mida mu tuttav kainur teeb, mitte iseendale rusikaga näkku taguda, mitte tunnistada end kohe kõiges lõpmata süüdi, vaid armastada ennast sellisena nagu ma olen. See on muidugi täielik pöhh -- ennast vihkama olen ma aastaid õppinud, ennast armastama õpin alles nüüd, ja tont seda teab, kuidas see õieti käib. Aga endale näkku lajatamine ei kuulu vist armastamise juurde. Nii et ma üritan vähemalt selle tegemata jätta, kui õnnestub. :-)

Aitüma toetuse eest! :-*
Eve

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada