Alkohol 465 teemat   595 postitust foorumis

Lisa vastus

Sinu tänahommikune sõnum on siin minu ees. ...

Autor: Evele 24.05.04 17:49

Sinu tänahommikune sõnum on siin minu ees. Loen seda ikka ja jälle. Kuulan iseennnast ja tunnen, kuidas minus sünnivad sõnad, mida ma siia kirja pean panema. Sõnad tulevad ise, kuskohast - seda ma ei tea.

Eve, sa ei pea siin vabandama ei sarkasmi ega ka millegi muu pärast. Ole nagu sa oled. Ole nagu sa tegelikult küll ei tahaks olla, aga nagu sa oled sunnitud olema. Kirjuta ja räägi kõike, mida sa tahad. Mis sul pähe tuleb. Kõik mis su sees keerab ja keerleb. Ära pöördu kellegi poole, kui sa ei taha. Või just vastupidi, pöördu kellegi poole ja ütle talle kõik, mida sa oleksid juba ammu pidanud talle ütlema. Ütle isegi siis, kui see keegi oled sina ise. Sul on õigus olla sina ise. Ja sa peadki nüüd olema sina ise, see kes sa tahaksid olla. Mitte keegi ei saa tegelikult sinu elu kontrollida. Mitte enam. Sa oled nüüd tugevam kui varem, sest sa pole enam üksinda.

Vaata oma lapse peale ja mõtle, et sina tõid ta siia ilma, küsimata temalt kas ta seda tahtis. Tema peaks praegu olema ilma ühegi taagata ja vanemate seitsme põlve tasumata pattudeta. Aga nii see ei ole.

Viska hetkek endalt maha kõik olnu ja mõtle sellele, et ajalugu ei tohi korduda. Sinu laps ei tohi kunagi tunda sinu vastu selliseid tundeid nagu sina tunned praegu oma ema vastu. Sinu laps peab saama sind armastada nii, nagu sina oleksid tahtnud oma vanemaid armastada. Ja sina armasta teda nii, nagu sinu vanemad sind oleksid pidanud armastama.

Kui su laps nutab, siis mõtle, et see oled sina ise, kes hüüab armastuse, kaastunde ja mõistmise järele. Mõtle, et tema on sinu päästja, ainus, kes suudab sind kõigest halvast eemale viia. Kui sa suudad nii mõelda, siis nullib headus kurjuse ja kõik halb muutub olematuks.

Kõik see, mis sa lugesid, ei ole katse sinu elu kontrollida või sulle teetähiseid seada. See oli loits, mis tuli iseneesest kusagilt minu hinge sügavusest ja ma pidin kiirustama, et jõuaksin kõiki sõnu kirja panna. Siin nad nüüd on, ja sina võta nad vastu ning lase neil endasse pesa teha. Või tõuka nad endast eemale, valik on sinu teha.
Ükskõik, kuidas sa ka ei talitaks, mina tulen ikka siia sind ära kuulama ja saatma sulle vastuseks seda, mida mu hing käsib.
M-u

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada