Alkohol 466 teemat   593 postitust foorumis

Lisa vastus

--Siin saidil näib ühel kommenteerijal olevat ...

Autor: Tondile&abivalmile 21.05.04 20:53

--Siin saidil näib ühel kommenteerijal olevat identiteedikriis.

Identiteedikriis on vist see, kui ma ei tea, kes ma olen. Mina tean, kes ma olen: alkohooliku tütar, koos kõigi sellest tulenevate nähtustega. Mille hulka kuuluvad ka soov olla jupijumal ja kontrollida teiste elu "aitamise" sildi all.

--Või on ta lihtsalt armukade, süüdistades teist omasugust katses kedagi kolmandat käskida või valitseda.

Kas 'abivalmis' on mulle omasugune või mitte, seda ei oska mina öelda. Ma ei tea, kui palju või kui lähedasi kokkupuuteid temal on alkohoolikutega olnud. Ja armukade oleks ma siis, kui tahaksin ise AAd valitseda, aga sellest 'abivalmi' vaheletrügimise tõttu midagi välja ei tuleks -- et ruum jääb kahele aitajale kitsaks või nii. :-)

--Või arvab, at ainult tema nõuanne on see õige ja teised hoidku suu lukus? Mina arvan, et mida rohkem erinevaid nõuandeid, seda parem ju.

Muidugi on parem. Millise teibiga ma sul suu lukku panin? :-D

--Olen oma pika elu jooksul kogenud, et kaasainimesi kahtlustatakse pahatihti just selles, milleks ise võimeline ollakse.

Absoluutselt. Ma tean, millist kaifi mina sellest tunnen, kui ma saan kellegi pärast südant valutada ja ennast haigeks muretseda, ja välja mõelda sada miljon varianti, kuidas temal parem oleks -- ja kui ta kõik mu pingutused potist alla laseb, siis olen ma valmis veel sada miljon korda rohkem pingutama ja seinu mööda üles ronima. Ei, mitte sellepärast, et temal hea oleks. Tegelikult ikka sellepärast, et siis oleks mina see "hea inimene", kes kellegi päästmise läbi õndsaks saab. No tõesti on kaif, noh. Ja kuna ma enda kohta tean, et ma säärast asja ainult isikliku kaifi pärast teen, siis üritan ka igasugust päästmist vältida, kui vähegi annab. Et mitte oma haiglasele kirele järele anda.

--Aga kahju ikkagi, kui minu siiras mure andis põhjuse sellisteks kahtlusteks.

Need olid küsimused. Sa võid nende üle mõelda, kui tahad. Sa võid nad peast välja visata ja mitte nende pärast rohkem muretseda, kui tunned, et need tõesti sinu kohta ei käi. Sa ei pea mulle midagi vastama, sa ei pea kuidagi reageerima -- need olid lihtsalt minu küsimused, mis võivad jumala vabalt ka õhku rippuma jääda.

Eve

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada