Alkohol 465 teemat   595 postitust foorumis

Lisa vastus

Helen, ma tahaks sind kohe kallistada! :-) ---Ma ...

Autor: Eve 04.01.04 21:10

Helen, ma tahaks sind kohe kallistada! :-)

---Ma arvan, et ma olen noorem kui sina, sest mu isa on ka noorem kui sinu isu. Nimelt- ma olen ise 20 ja isa on 46.

Sul on õigus, ma olen 30.

--- Ka minu is on terve elu joonud. Juba lapsepõlvest mäletan seda, kuid siis ei osanud ma seda nii vihata.
--- Aga tegelikult ma arvan, et närvi ajab mind just see, et ema on meie pere ainus püsiv sissetulekuallikas. Isa küll vahel teenib, aga ta joob selle raha kõik jälle maha.

Lapsepõlvega on minul samuti see värk, et ma kasvasin koos joomisega üles ja pidasingi seda normaalseks, et täiskasvanud joovad. Rahadega sama lugu. Ka meie peres on rahakott alati ema käes olnud, isa sissetulekud on olnud juhuslikud ja raha on isa käest ema kätte hoiule jõudnud, kust seda siis vajadust mööda välja jagatakse, nagu krediidiasutusest. :-) Minusse on see sisse kasvatanud nii sügava teadmise, et naine/ema on peres see, kes kõiki oma tööga üleval peab, et ma ei oska ise teistsugusesse olukorda sattudes enam kuidagi käituda. Sügisel olin ise kuude kaupa rahapuuduses, palk ei tulnud kohale, ja elasin mõnda aega mehe rahast -- ja avastasin, et MA EI OSKA abi paluda ega teisele inimesele toetuda, kuigi tema seda abi ja tuge lahkesti pakub. Ülalpeetav olemine tundus nagu... maailma alustalade kõigutamine, midagi põhimõtteliselt võimatut. Kuigi tegelikult on ju selline variant ka võimalik, või kuidas?

--- Ma arvan, et ta joob just sellepärast, et ta pole end nö elus leidnud, tal pole püsivat sissetulekut ja meie ka ei toeta teda ju.

Tegelikult ta joob sellepärast, et ta on alkohoolik. See on umbes nagu suhkruhaigus või langetõbi -- ega langetõbisel ei käi ju ka sellepärast krambihood peal, et tal on elu raske ja perekond ei toeta. Ta krambitab sellepärast, et ta on haige inimene -- ja alkohoolik joob ka sellepärast, et ta on haige inimene. Keegi pole selles süüdi, ei naine-lapsed, ühiskond, olud, ja tema ise ka mitte. See haigus on midagi niisugust, mis käib talle üle jõu ja mõistuse. Nii nagu suhkruhaige ei saa ise ennast terveks teha, nii ei saa tema ka -- ja nii ei saa keegi ka sinult oodata, et sa võtaks kätte ja raviks oma isa näiteks vähist terveks või midagi sellist.

Mis toetusse puutub, siis parim viis isa toetada on teda MITTE toetada. Paradoks, aga nii ta on -- tal ei ole seni mingit põhjust ise enda eest hoolitseda või üldse oma seisukorra vastu huvi tunda, kuni sina ja su ema teda kantseldate. Kuni te tema eest hoolitsete, seni olete teie kõiges süüdi, sest siis tal on alati hea öelda, et te tema eest mitte piisavalt hästi ei hoolitse ja just sellepärast tal lähebki kõik sitasti. Aga kui te tal käe alt ära tõmbate ja teda enam süles ei kanna, siis ta kukub maha ja saab haiget. Ja võib-olla heal juhul avastab, et tal on endal ka jalad olemas ja teoreetiliselt võiks nende peal püsti seista. :-)

---Mõnikord olen mõelnud, et kui meie äkki pushima hakkaks teda ehk siis ta alustaks kusagilt.

Kuni teie pushite, seni ei alusta ta mitte kusagilt. Kui pushimise järele jätate, siis ta vähemalt ehmatab ja võib-olla hakkab isegi mõtlema.

---Või tõesti ei saa midagi teha ja tuleb leppida selle terroriga veel kaua ..

Sul tuleb selle terroriga leppida täpselt nii kaua, kui sa ise tahad sellega leppida. Mitte sekunditki kauem. Ema suhtes on sul samuti õigus, sa ei saa teda rohkem aidata kui oma isa -- nad mõlemad peavad ise kuskilt otsast pihta hakkama, kui nad tahavad oma elu muuta. Ja võib juhtuda, et neil kummalgi sellist tahtmist ei teki. Siis on nii, sina ei saa sinna midagi teha. Kõige tähtsam on see, et sinul endal oleks see tahtmine olemas. Sest terror lõpeb sinu jaoks just nimelt siis, kui SINA ISE sellel enam kesta ei lase ja sellele oma tegevusega kaasa ei aita. See nõiaringi kirjeldus oli õudsalt hea, mis sa kirjutasid -- täpselt nii see meiesuguste perekonnas käibki, et üks astub ühe sammu ja teine astub teise sammu, ja nii tantsitakse kogu aeg ühte sama mustrit, kaks sammu sissepoole, kaks sammu väljapoole, ja keegi ei suuda sellest tammumisest välja tulla. Aga see on ometi võimalik -- Helen, sellest nõiaringist on võimalik välja astuda, kui sa ainult ise tahad!

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada