Autoimmuunne türeoidiit ja Covid-19 12.08.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Lp dr Anu Ambros!
Kõigepealt tänan Teid eelmistele küsimustele vastuste eest! Neist oli väga abi.
Küsiks ühe küsimuse ka tänase päevakajalise teema kohta. Covid-19. Mitmed inimesed ümber nakatusid ja põdesid viimase 1,5 aasta jooksul Covidit (pereliikmetel mõnel tuvastati SARS antikehi 350+ AU/ml (referentsväärtus <50), kuid nagu minu vereanalüüsist nägite, siis oli see number 14,5. Mis tähendab, et mina ei ole Covidit põdenud. See läheb võib-olla vandenõuteooriate alla, kuid kas minu autoimmuunne türeoidiit ei võinud siin miskit rolli mängida, et mina Covid- nakkust ei ole saanud? Täna ma ei julge enda ka Covidi vastu vaktsineerida, kuna valitseb teadmatus ja ei soovi enda immuunsüsteemi nö "üle kruttida", eriti, kui on selle kõige ümber on niipalju teadmatust.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei, teie autoimmuunne türeoidiit ei ole Teid COVID-19 eest kaitsnud, kuid ka ei aldista sellele. Autoimmuunsete haiguste tekkimine ja immuunsüsteemi võitlus viiruse vastu on õnneks kaks eri asja ja otsest seost siin ei ole. Haigestumise ja ka vaktsineerimise riskid ja tulemid on Teil samad nagu mistahes tervel inimesel. Seega soovitan vaktsineerida!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.