Diagnoositud autoimmuunne türeoidiit 23.01.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Eelmisel aastal diagnoositi autoimmuunne türeoidiit.
TSH 2,31 FT4 12,8 ja TPO-AK üle 1300.
Kevadel peab minema kordusanalüüdi andma,
Praegu mure selles, et juba üle nädala silmad väga paistes. Hommikul eriti, kuid õhtuks pole turse alla läinud. Silmad ka juba üle 2 kuu väsinud ja valulikud ( rähka ei aja). Kahtlustasin viirust. Abi polnud ei apteegist käsimüügist ostetud, kui ka perearsti poolt väljakirjutatud põletikuvastastest silmatilkadest.
Väldin soola, saia, suhkrut. Õhtul palju vedelikku ei tarbi. Ei julge enam midagi süüa. Aga hommikuks ikka nägu paistes. Ülejäänud keha paistes ei ole.
Kas paistetus võib olla seotud eelnimetatud diagnoosist? Kas peaksin uuesti arsti vastuvõtule minema? Mida kontrollida? Mida teha, et paistetus kaoks? Ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui vaevused pole leevendunud, tuleb ikkagi uuesti arsti juurde minna. Igaks juhuks võiks teha siis ka kilpnäärme hormoonanalüüsid. Punnsilmsus, silmade ärritusnähud ja silmaümbruse sidekoe paistetus võivad olla seotud autoimmuunse kilpnäärmehaigusega, kuid sel juhul ei teki vaevused tavaliselt päevapealt, vaid kujunevad tasapisi. Kui perearst lahendust ei leia, tuleb pöörduda silmaarstile.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.