maitse-ja lõhnataju muutus 08.10.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Juba pikemat aega vaevab mind maitse- ja lõhnataju väärastunud muutus. Kogu toit on imelikult magus-hapu. Kasutasin alates jaan. 2019-mai 2020 venlavaxini, aga praeguseks pole paremaks läinud. Perearst ei oska mulle nõu anda. Kas puudu on mingist mikroelemendist?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ühtegi endokriinhaigust ei oska küll maitse- ja lõhnataju muutuse põhjusena välja pakkuda. Igaks juhuks võiks kontrollida veres hemoglobiini ja kaltsiumi taset, samuti kilpnäärme talitlust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.