Levothyroxin 28.05.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Võtan levothyroxsiini 100mcg.
Tegin hormoonanalüüsi täiskõhuga ja hommikune tablett võetud. Tulemus:
TSH 0.16 (mIU/l)
(0.40-4.00)

T4 20.96 (pmol/l)
(10-21)

Viimasel ajal on kilpnääre õhtuti tunda andnud. Milline peaks olema levothyroxini doos?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võite jätkata sama annusega. TSH minimaalne langus normis T4 foonil kliinilist tähendust ei oma. Kui Teil esineb südameisheemiatõbi või rütmihäireid, võib kaaluda L-türoksiini annuse vähendami8st 75 mcg-le päevas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.