juuksed valja langevad 05.02.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul juuksed langevad valja, moned vaikesed kohad pea peal on taitsa paljas.Koik analuusid on normis.hetkel vottan Eliquis, sest on olemas tromb.Kas on mottet minna triholoogi juures, et teha juuksekarvade ja peanaha diagnoostika? voi kelle poole ma pean veel poorduma? Lugupidamisega

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võib ka trihholoogi juurde minna, kuid peamiseks nõuandjaks peaks Teile siiski olema nahaarst ehk dermatoloog. Iseasi on, kas on ravi, mis annaks tulemusi. Kui seostate juuste väljalangemist tõepoolest trombivastase ravimiga, tuleks küsida ka selle kohta nahaarsti arvamust ja kui tõepoolest selline mõju kõne alla tuleb, võib proovida eliquise asemel mõnda teist hüübimisvastast ravimit.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.