Lantuse säilitamine 18.04.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ema unustas sügisel Lantuse süstelahused pen-süstaldes terveks talveks autopagaažnikusse. Pen-süstlad on küll terved ja lahus tundub läbipaistev, kuid hoolimata kehtivast säilivusajast ei julge me neid siiski kasutada. Olid ju päris külmad ilmad ja lahus võis siiski karpides külmuda. Kas võimalik külmumine muudab lahust?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, võib muuta. Ei soovita Teie emal selliselt säilinud insuliini kasutada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.