bromokriptiin ja progesteroon 17.04.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Võtan Bromocriptini, sest enne IVF protseduuri tuvastati normist kõrgem prolaktiin. Bromokriptiin viis selle ruttu normi ja nüüd olen oma IVF-ga seal maal, et on aeg juurde võtta progesterooni. Gepretix kapslid, mida sellel otstarbel tupe kaudu manustama pean, omavad infolehel infot: "ravimid, mis võivad mõjutada Gepretixi toimet: bromokriptiini sisaldavad ravimid"

Kas Bromokriptiini samal ajal tarvitamine ei lase siis progesteroonil imenduda või vastupidi? Kindlatsi küsin ka oma arstilt, kui temaga järgmisel korral kohtun, aga mida Te arvate?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tulebki oma arstilt küsida. Mina IVF-iga ei tegele ja vastust ei tea. Imendumise häire bromokriptiini mõjul tundub vähetõenäoline, kuid milles mõju seisneb, pole kursis.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.