Tere.Sain analüüsitulemuse ja P-TSH on 5.10ja sellele ravimiThyroxin25 mikrog orion oy j palun kas oskate selgitada mis kilpnäärmega toimub 06.04.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Sain analüüsitulemuse ja P-TSH on 5.10ja sellele ravimiThyroxin25 mikrog orion oy j palun kas oskate selgitada mis kilpnäärmega toimub

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH 5,1 mIU/l on normist minimaalselt kõrgem ja võib viidata autoimmuunsele kilpnäärmehaigusele. Enne L-türoksiini määramist oleksid olukorra selgitamiseks vajalikud lisauuringud - korduv TSH, FT4 ja kilpnäärmevastaste antikehade tiiter. L-türoksiin ei tee Teile küll mingit kahju, kuid nii väikeses annuses ei too see tõenäoliselt ka mingit kasu.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.