Miks ei kasva 26.10.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 15 aastane noormees ning tekkis küsimus, et miks ma ei kasva? Ise olen 165cm, häälemurret ega midagi pole veel tulnud koolis narrivad et olen tatt jne. Samuti on karvad ainult juustel. Mida peaks sellega ette võtma?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Suure tõenäosusega pole midagi ette võtta vaja ja nii kasvuspurt kui karvakasvu rohkenemine tuleb 1-2 järgneva aasta jooksul. Poiste hulgas on selliseid, kes teistest nii kasvus kui mehistumises veidi maha jäävad, kuid hiljem paari asta jooksul kõik tasa teevad. Midagi haiguslikku selles ei ole.
Igaks juhuks võib siiski perearstile oma muret kurta ja vajadusel ka lasteendokrinoloogi juures ära käia.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.