Raske neelata 23.07.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Umbes paar nädalat on juba raske neelatada. Pikali olles pole mingeid raskusi. Millega on tegu?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Lühike vastus on EI TEA. Nii kahjuks asjad ei käi, et arst internetis ühe vaevuse alusel ilma Sind nägemata-küsitlemata või kurku vaatamata kohe õige põhjuse ütleb. Soovitan kõigepealt oma neelamisraskusest emale-isale rääkida ja vajadusel ka perearsti juurde minna. Tegemist võib olla nii kurgu-, mao- kui harvemal juhul ka kilpnäärmehaigusega. Perearst vaatab kurku, katsub kaela ja kõhtu, teeb vajadusel ka analüüsid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.