L-türoksiini talumatus 30.01.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere , tänan Teid kiire vastuse eest!
Küsin täpsustuseks ikkagi üle , et kui on kilpnääre täielikult eemaldatud ja siis selgub et on ülitundlikkus selle tableti vastu- mis siis saab?
Mis variandid sellises olukorras üldse on ?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Vastan täpsustuseks ikkagi üle, et ülitundlikkus L-türoksiini suhtes on üliharuldane ja mille alusel arvate, et selline probleem võiks puudutada Teid? Kas olete allergiline paljude ravimite suhtes? Kas põete allergilisi haigusi (heinanohu, allergiline astma vms.)? Kas Teil esineb toiduallergiat?
Kui siiski selline üliharulane variant esineb, oleme koostöös allergoloogiga kasutanud koos L-türoksiiniga allergiavastaseid preparaate või andnud patsiendile L-türoksiini väikeses annuses leppides hüpotüreoosi teatava alakompensatsiooniga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.