L-thyroxini annus 22.11.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on krooniline autoimmuunne türeoidiit. Saan ka ravi. Avastati 26.02.10. TSH oli siis 4,56. FT4 oli 20.01.11: 14,90. Juuli lõpust alates hakkasin võtma L-Thyroxini 100mg. päevas, ennem võtsin seda vähem. TSH näidud on olnud alates augustist korras: 31.august:0,477; 10.okt: 1,171. Kuid nüüd viimati oli TSH: tõusnud natuke 2,542. Soovin ka jääda rasedaks. Kas peaksin natuke annust tõstma? Kas 125 või 150 mg. päevas? Praegu on mul ka käsil teine ravikuur Serophenega, kuna ovulatsioonid ei toimu korralikult. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan siiski, et võiksite esialgu jääda endise annuse juurde - 100 mcg L-türoksiini päevas. See on piisavalt suur annus ja kui olete ravimit korralikult võtnud, on TSH väärtus järgmisel korral alla 2,5 mIU/l.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.