Järsk kaalutõus 23.07.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 16 aastane noormees.

Olen viimase kahe aastaga juurde võtnud üle 20 kilogrammi. Hetkeseisuga on pikkust 175cm ja kaal ~100KG. Dr. Ehala sõnul on sellise kaalutõusu puhul tõenäoliselt tegemist hormonaalse häirega. Uuringutele soovisin minna, kuid perearsti arvates pidanuks ma rohkem kõndima ja ei soovinud mind kuskile edasi suunata (isegi vereanalüüse ei võetud). Perearsti külastan ma väga harva (heal juhul kord aastas). Kaalutõus on olnud niivõrd kiire, et alakõhu piirkonnas, puusadel jne on suured (~0.5x10) naharebendid.

Küsimus siis järgmine. Kuhu oleks soovitatav pöörduda Tallinnas?

Ette tänades, noormees X

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Vanuse poolest võite pöörduda ka täiskasvanute endokrinoloogi vastuvõtule. Kaasas peaks olema siiski perearsti või mõne teise eriarsti poolt antud saatekiri. Ilma saatekirjata võib pöörduda erakliinikusse (Tallinnas näiteks AS Karell, Südalinna Arstid jne.) või tavalisse polikliinikusse tasulise patsiendina.
Ei ole kahjuks Teid läbi vaadanud, ega oska tõenäosaust hinnata, kuid kilpnäärme ja neerupealite talitlust võiks kontrollida küll.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.