Naps ja ravimid 23.03.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mõõtsin täna hommikul veresuhkrut ja oli 9,0.Perearst kirjutas ja võtan Metforal 850 2 tab. päevas ja veel vererõhu vastu Corpril 5. Tean oma kaalu juures(56 a. 108 kg.) ei tohi napsu ega õlut võtta.Kuid ikkagi tekib isu. Suitsust sain lahti 10a. tagasi. Minu küsimus on kas sellest"meelelahutusest" peab ka lõplikult loobuma? Suvi tuleb grill...

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kas "meelelahutuse" all peate silmas napsitamist ja õlle joomist? Tõepoolest, on aeg hakata ennat sellest võõrutama. Igasugune alkohol annab lisakaloreid ja Teie kehakaal on niigi liiga suur. "Meelelahutuseks" soovitan metsajooksu ja basseini, füüsilist tööd vabas õhus. Suvel grillite kala, kana ja juurvilju.
Aeg on hakata tõsisemalt oma tervisele mõtlema. Ülekaal, kõrgvererõhutõbi ja suhkurtõbi annavad märku kõrgest südame-veresoonkonna haigste riskist. Aga praegu, veel noore mehena (56a.) on võimalik veel mõndagi muuta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.