Lisa tsüstadenoomi kirja juurde 13.12.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tervist jällegi !

Lugenud nüüd paar päeva siin küsimusi ja vastuseid, on pilt pisut selgem, kuid tsüstadenoomi kohta mitte- kas on võimalik, et tegu on tsüstiga (tõlkeviga)?Lisaks veel see, et sõlme mõõtmed olid 13x10x9 mm, maht 0,6 ml ja UH arst ei rääkinud midagi punkteerimisest. Vereproovi samuti ei kästud teha. Mida tähendab see, et on leitud vedeliku olemasolu sõlmes ja verevool ? Vasem sagar oli mõõtmetega 46x16x23, maht 8 ml. Ühtekokku annavad parem ja vasak sagar kokku 18,4ml.
Eelnevalt pole kilpnääret kontrollitud, ka nüüd pole mingeid kaebusi. Küll aga juhtis 13 aastat tagasi üks arst tähelepanu sellele, et võiks kilpnääret kontrollida lasta, kuna olevat suurenenud. Tol ajal aga olin aga noor ja rumal ning ei võtnud kõike kuulda. Kui mõni aeg tagasi poleks anestesioloog öelnud samasugust fraasi, poleks midagi teadnudki. Kas on võimalik, et tsüstid püsivad aastaid muutumatutena? Siin vastuseid lugedes jääb mulje nagu olekski pahaloomulised sõlmed levinumad pigem noores eas?
Paanikaosakond töötab täiega, sest lapsed veel väiksed-olen 33 aastane. Suguvõsas pole kilpnäärmehaigusi esinenud, kuid ema suri muu kasvaja tõttu ning seetõttu kaldun kaldun hüpohondriasse iga väiksemagi muutuse korral oma tervises.

Ette tänades

Kairi

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jõuate rohkem küsida, kui mina oma töökohustuste kõrvalt vastata. Osa küsimusi on juba eelnevalt vastuse saanud. Lisan niipalju, et Teie väike sõlmeke ei põhjusta Teile tõepoolest mingeid vaevusi ja on tõenäoliselt olemas olnud juba aastaid (kas just 13 aastat, on raske öelda). Tsüstid ja tsüstadenoomid võivad ka aastaid muutumatutena püsida.
Kilpnäärme vähk on tegelikult haruldane haigus ja kõikidest kilpnäärme sõlmedest on pahaloomulised alla 1%. Vähk on sagedasem eakatel inimestel.
Teie kilpnäärme mõõdud on vaatamata sõlmekesele normi ülemisel piiril. Naistel loetakse normisuuruseks kuni 18ml kilpnääret.
Tervitades ja häid pühi soovides,
dr. Anu Ambos.