Kas võtta Euthyroxi kohe samas annuses ? 14.11.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Lp dr
Ületalitluse pärast eemaldati mul 7 aastat tagasi kilpnääre.Võtan igal hommikul ühe tableti L-thyroksini.50 ja vererõhu normaliseerimiseks 1 tbl renitec 5mg.Ca 1 tund peale kilpnäärme hormooni võtmist hakkab aevastamine ja nina hakkab vett jooksma.Mul on kindlaks tehtud joodi allergia.
Nüüd asendati L-thyrox Euthyroxiga. Infolehel soovitatakse alustada väga väikese doosiga-12,5mg.Kas pean nii alustama üleminekut uuele ravimile või pean kohe võtma 50 mg?
Tänan

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
L-türoksiinil ei ole küll joodiga mingit seost, kuid võimalik, et olete allergiline ka L-türoksiinile või mõnele tableti täite- või lisaainele. Viimasest võimalusest lähtudes otsustaski raviarst tõenäoliselt ühe ravimfirma L-türoksiini teise ravimfirma sama preparaadi vastu vahetada (ka Euthyrox on tegelikult L-türoksiin, kuid tablettide lisa- ja täiteained on firmadel erinevad). Euthyroxi võite võtta kohe samas annuses nagu kasutasite eelnevalt L-türoksiini, annuse tiitrimine ei ole vajalik.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.