Minu 3a pojal TSH normist kõrgem 19.03.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Saime lastearsti käest saatekirja endokrinoloogi juurde. Aja saan aga alles maikuusse. Saatekirjal on pandud diagnood hypothyreoidismus küsimärgiga. Kas see on sama, mis hüpotüreoos? Minul endal on selline diagnoos, võtan iga päev L-Thyroxini 125mg. Lapse analüüsid olid: TSH 5,1 uIU/ML, FT4 1,28 NG/DL. Küsimus siis selline, et kas need väärtused võivad 2 kuu jooksul halvemaks muutuda, kuna aja saan maikuusse või peaksin minema kiiremini mõne teise arsti juurde?

Triin

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Hypothyreoidismus on tõepoolest hüpotüreoos ehk kilpnäärme alatalitlus. Teie poja TSH on minimaalselt normist kõrgem, kuid vaevalt see 2 kuuga oluliselt halveneb. Võite rahulikult oma vastuvõtuaja ära oodata ja endokrinoloogi juures probleemi selgitada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.