Kas kilpnääre? 28.09.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 21 a ja hetkel 13 n rase.Enne rasestumist kaalusin 53-54 kg ja olen 164 cm pikk.Nüüd peale raseduse ajal kaalun vaid 48 kg.Paha pole olnud,oksendanud ka mitte,vahest vaid nõrkus.Söön normaalselt ja võtan rasedate vitamiine.Nüüd on kõik korras.Muretsen aga oma kehakaalu pärast.HTI laboris tehtud uuringute tulemused: TSH 0,988 mIU/L ning FT4 20,4 pmol/l Kas need on normis?Kui need on tõesti normis siis milles võiks olla see kehakaalu languse probleem? Näen välja nii kondine ja sellepärast pole ka enam endaga rahul,kuna kõik riided on jäänud suureks ja koledaks!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnäärme talitlus on normis. Kaaludünaamika osas pidage nõu Teie rasedust jälgiva günekoloogiga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.