kilpnäärme üle-või alatalitlus 07.09.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

oleksin tänulik kui kirjeldaksite kilpnäärme üle või alatalitlusega seotud sümtomeid.mõned korrad on esinenud ootamatuid õhupuudushoogusid südamepekslemist ja poomistunet kõris.Need küll mööduvad mõne minutiga,aga pärast on tükk aega väsinud ja närviline tunne.Mõned aastad tagasi avastati paremal kilpnäärmesagaral pisike tsüst,eelmisel aastal kontrollides õeldi et see on osaliselt armistunud ravi ei vaja ja paluti aasta pärast uuesti kontrollida.Olen hädas olnud ka paanika hoogude ja stressiga,kord aastas u.antidepressantide kuuri lläbinud.Kas eelpool kirjeldatud hood võivad olla seotud äkki hoopis depressiooni ja paanikahoogudega,sest juba tükk aega tunnen jälle masendust,närvilisust ja jõuetust,st.et ei taha midagi teha.antidepressantide kuuri lõpetasin umbes detsembris.Mida arvate?vanust on mul34aastat(naine)ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie vaevused on pigem seotud depressiooni ja paanikahoogudega kui kilpnäärmehaigusega. Pisikese tsüsti pärast kilpnäärme paremas sagaras muret tunda pole vaja ja see ei vaja ka tõepoolest mingit ravi ega põhjusta mingeid vaevusi. Tõenäoliselt tehti Teile kilpnäärmeuuringute käigus ka hormoonanalüüs, mis oli korras. Igaks juhuks võite seda veel Teie kilpnääret uurinud tohtrilt üle küsida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.