Türeoidperoksüdaasivastane IgG seerumis/plasmas 26.01.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Millega täpsemalt tegemist on Türeoidperoksüdaasivastane IgG? Googeldasin aga aru ei saanud. Arstile aeg kirjas aga digiloos tulemused olemas. Selle taga kirjas referentsväärtus <34, tulemus 345, ühik kIU/L. Kas see tulemus on hea või halb?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nii ja naa. Tulemus viitab sellele, et Teil on autoimmunne kilpnäärmehaigus. Kui teil esineb kilpnäärme talitlushäire (üle- või alatalitlus), on autoimmuunne kilpnäärmehaigus selle põhjuseks. Kui talitlushäiret ei esine, on Teil selle tekkimise kõrgendatud risk ja vajate regulaarset kontrolli. Samas pole tegemist halvaloomulise haigusega või raske tõvega, mis lühendaks Teie elu või põhjustaks talumatuid vaevusi. Täpsemaid selgitusi saate oma arstilt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos