Kõrge TSH tase esimesel trimestril 22.01.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 10 nädalat rase ja tegin kilpnäärmeanalüüsid.
TSH 8,35
S-fT3 2,8
S-fT4 15,7
Arst määras ravi (L-Thyroxin).

Kas nii kõrge TSH tase enne 12. rasedusnädalat võis põhjustada lootel väärarenguid või hilisemaid õpiraskusi ning madalamat IQ?
Enne rasedaks jäämist olid kilpnäärme näitajad normipiirides, vahepeal testitud ei ole.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH 8,35 mIU/l puhul on loote väärarengu teke vähetõenäoline, lisaks on FT4 kenasti normi piires.
L-türoksiini annuse suurendamine oli siiski igati näidustatud ja jätkate 200 mcg päevas.
Kordusanalüüsi võiks teha 4-5 nädala möödudes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.