ravimid imetamise ajal 21.12.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on paar küsimust ületalituse kohta. Kahjuks ei leie ise netist vastuseid.

31.12.17 saab neli kuud kui sünnitasin. Praegu imetan last ja lisaks annan juurde rinnapiima asendajat.

Perearst avastas puht juhuslikult ületalituse. Sümptomid puuduvad. Aeg on dr Fogeli juurde 27.12.17

Enne kui sinna lähen tahaks teada, mis näiduga peaks hakkama tablette võtma? Kuidas tabletid mõjutavad last kui rinnapiima saab? Kas minu praegune ületalitus mõjutab lapse kilpnääret? Juhul, kui pean tablette võtma, siis kas lapse kilpnääret tuleks ka kontrollida sama tihti?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegelikult vastab Teie küsimustele 5 päeva möödudes dr. Fogel, aga olgu peale ...
Ei ole olemas näitu, millest alates on tablettravi tingimata vajalik. Ravivajaduse otsustab arst Teie kaebuste, seisundi ja analüüside tulemuste põhjal. Kilpnäärme talitlust pidurdavad ravimid jõuavad ka rinnapiima - thyrozol rohkem, tiotil vähem. Seepärast soovitatakse rinnaga toitvatel emadel vajadusel võtta pigem tiotiili.
Lapse kilpnääret ema ületalitlus ei mõjuta ja lapse kilpnäärme talitlust kontrollima ei pea, isegi mitte siis, kui tõepoolest peategi hakkama ravimeid võtma.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.