rasestumine ja kilpnäärme alaltalitlus 18.12.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, sooviks teada, et kui on varasemalt olnud ths 5-8 vahel ja nüüd oktoobri lõpus oli näit 2.93 ja arst arvas, et rohtu tarvitama pole vaja hakata. Kas siis peaksin laskma veel ühe vereanalüüsi teha, et ehk ikkagi on vaja l-türoksiini rasestumise abistamiseks? Olen kuulnud, et rasestuda peaks ths olema vahemikus 1-1.5. Ja kui tehaksegi uus vereanalüüs ja ka see on 2.9 kanti kas siis oleks mõistlik ikkagi arstilt väikest annust ravi küsida.?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Rasestumisele loetakse soodsaimaks TSH vahemikku 1-2,5 mIU/l. Teie näit 2,93 mIU/l on sellele üsna lähedal ja ka mina arvan, et hetkel kilpnääre rasestumist ei takista. Kui rasestuda poole aasta jooksul ei õnnestu, tuleks kindlasti teha kordusanalüüs. Kui siis on TSH tõusnud üle normi, oleks väike annus L-türoksiini tõenäoliselt asjakohane. Samas tuleks võimalikke rasestumist takistavaid tegureid vaadata laiemalt ja mitte keskenduda üksnes kilpnäärmele.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.