Hormonaalanalüüsi tulemused 15.11.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, kas te palun saaksite avaldada oma arvamust järgmiste vereanalüüsi tulemuste osas:
TSH - 2.97 (norm 0.27 - 4.20) - seega justkui normis
FT4 - 12.8 (norm 12.00 - 22.00) - väga normi alumise piiri lähedal
Prolaktiin - 970 (norm 102-496) - oluliselt üle normi
Progesteroon - 9.01 (5.30-86.00) . väga normi alumise piiri lähedal

Läksin analüüse tegema, sest olin 2017 märtsist ca 2 kuud hormoonravil (seoses allergilise reaktsiooniga), kuid ravi ajal ning pärast seda on kaal tõusnud 10 kg (kuigi teen eratreeneri käe all regulaarselt trenni ja toitun vastavalt tema juhistele), magan halvasti (ärkan aegajalt öiste kuumahoogude tõttu), olen pidevalt väsinud, aeg-ajalt kimbutab kurvameelsus ja keskenduda on keeruline.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnäärme talitlus on korras. Prolaktiin on oluliselt normist kõrgem. Progesterooni vastuse tõlgendamine sõltub menstruaaltsükli faasist - selle kohta ei oska midagi arvata.
Kas ja kuidas oleks vajalik prolaktiini kõrgenemisele reageerida ja kas oleks vaja lisauuringuid, otsustab Teile analüüsid määranud arst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.