kilpnäärme sõlmed väga suured ja sõlmedes ka juba sõlmed ! 28.10.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
olen murelik, sest ultraheliga avastati kilpnäärmes väga suured sõlmed, milles omakorda moodustunud sõlmed-kas ikka veel oodata lõikusega.Kogu kael on juba kolm kuud valulik?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme eemaldamine on näidustatud, kui nääre on mahuliselt suurenenud võrreldes normi ülemise piiriga vähemalt 3 korda s.t. mäht ületab 50ml. Lisaks on oluline, kas kilpnääre ahendab või niverdab hingetoru - serda saab kindlaks teha röntgenülesvõtte või kompuuteruuringuga. Lõikuse käigus eemaldatakse kogu kilpnääre ja peale lõikust on vaja kuni elu lõpuni võtta määratud annuses sünteetilist kilpnäärmehormooni.
Kui kilpnääre on väikem kui 50ml ja sõlmed healoomulised, ei ole need kuidagi ohtlikud ja operatsiooniks näidustus puudub.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.