Diabeedi tüsistused 18.10.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen staažikas (52 a.) süstiv diabeetik. Tüsistusena juba üle aasta keeldub jämesool mind teenimast ja tühjeneb ainult Fortransi toimel kord nädalas. Olen olnud uuringutel ITKH-s ja TÜK-s, kodus olen katsetanud kõikvõimalikke toidulisandeid ja smuutisid, mis peaksid soolestikku elavdama. Kõik tulutult. Loodan kuulda, mida mujal maailmas tehakse minusugustega, sest mina vist olen Eestis ainuke,kes oma problrrmiga toime ei tule.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Suure tõenäosusega pole Teie kõhukinnisus otseselt diabeediga seotud, vaid on eakatel inimestel ka ilma suhkurtõveta üsna sageli esinev probleem. Ega siin väga head lahendust polegi - ei meil ega ka mujal maailmas. Ikka dieedisoovitused, soovitus juua päevas vähemalt 1 liiter vett ja olla heas kontaktis oma perearsti või gastroenteroloogiga. Ja tõepoolest, raskematel juhtudel aitabki ainult Fortrans.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.