Hüpotüreoosi ravi pärast radiojoodravi 06.09.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Läbisin radiojoodravi kilpnäärme autoimmuunse ületalitluse tõttu 3 kuud tagasi. Viimasel kuul tunnen kroonilist väsimust, ülitundlikkust külmale, seedimishäireid, silmad on vahepeal turses ning tekkib kahelenägemine, uimasust. Tegime endokrinoloogiga vahepeal vereanalüüsi, T3 ja T4 langesid alanormi piiridele päris kiiresti, TSH tasapisi kasvas. Päris halva enesetunne tõttu tegin vimase analüüsi ise, kus TSH 1,25, T3 2,56 (norm alates 3,5),T4 10,56 (norm alates 11,5). Endokrinoloogi juurde aeg pandud kuu lõpus. Enne endokrinologi soovitus oli kontrollida TSH tasemet ning oodata selle tõusu 4-ni. Kuidas Teie arvate, kas oleks mõistlik alustada asendamisteraapiat päris kehva enesetunne tõttu? Või ikka kannatada ning oodata TSH tõusu?
Tänan!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tehtud analüüsides FT4 ja FT3 tegelikult kuigipalju langenud ei ole, TSH on normi piires. Pool aastat peale radiojoodravi kõiguvad kilpnäärmehormoonid suuresti, ületalitlus võib veel tagasigi tulla. Seepärast soovitan pigem kannatlik olla ja endokrinoloogi nõuannet järgida. Kui kuu lõpus vastuvõtule lähete, peaks kordusanalüüsid näitama, mis suunas asjad kulgevad ja kas on juba aeg asendusravi alustada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.