Rasestumine 05.09.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Soovin rasedaks jääda alates 2016 juunist, nüüd naistearst suunas vereproovi analüüsi tegema ning selgus, et TSH on 5,044 ja fT4 on 13. Mul on autoimmuune türeoidiit ning juba aastaid olen võtnud 50 mcg L-thyroksinii päevas ning kõik näitajad olid enne ka normis. Kuidas peaks muutma L-tyroksiini annust? Naistearsti sõnul, TSH näitaja peaks olema < 2,5 . Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
L-türoksiini annust peaks veidi suurendama. Soovitaksin 50 mcg asemel võtta L-türoksiini 75 mcg päevas (ühe tableti asemel poolteist). Kordusanalüüsi (TSH, FT4) võiks teha 2 kuu möödudes. TSH peaks ideaalis olema vahemikus 1 - 2,5 mU/l.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.