Kilpnäärme test 15.08.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

lasin endale omaalgatuslikult teha kilpnäärme talitluse hindamiseks vastava vereproovi. Kuna tulemused tunduvad minu võhiklikule silmale üsna piiripealsed, siis mu küsimus on, kas peaksin oma tulemustega edasi arsti poole pöörduma või pole mul hetke näitajate põhjal põhjust kilpnäärme pärast muretsemiseks?

TSH 4.38 [0.40-4.00 mIU/I]
fT4 13.43 [11.5-22.7 pmol/l]
TPO IgG 60 [<60 kU/l]

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tehtud analüüside alusel võib otsustada, et kilpnääre ei ole Teie vaevuste põhjuseks. Minimaalselt tõusnud TSH ja piiripealne TPO viitavad siiski lisauuringute vajadusele võimaliku autoimmuunse türeoidiidi suhtes.
Soovitan tehtud analüüside tulemusi esmalt perearstile näidata või pöörduda otse endokrinoloogi eravastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.